NYT розкритикувала Порошенка за неефективну боротьбу з корупцією

Президент України Петро Порошенко під час виступу у Вашингтоні

Звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна не є достатнім сигналом рішучості української влади вести серйозну боротьбу з корупцією. Про це йдеться у редакційній статті The New York Times «Українська непіддатлива корупція».

«Хоча США і країни Євросоюзу досить довго тиснули на Київ, щоб домогтися відставки Віктора Шокіна з посади генерального прокурора, який за час свого перебування на посаді перетворився в один із символів глибоко вкоріненої культури корупції в Україні, вони не будуть задоволені одним лише звільненням генпрокурора», – сказано у статті.

«Якщо президент Петро Порошенко і парламент не погодяться призначити реальних бійців з корупцією і впровадити серйозну судову реформу, ситуація з корупцією, не зміниться», – наголошують її автори.

Зазначено, що системна корупція в Україні має довгу історію. Вона тісно пов’язує політиків, олігархів і уражену правоохоронну і судову систему.

«Під час виступу в Одесі у вересні минулого року посол США Джеффрі Пайетт зазначив, що корупція становить для України не менш небезпечні, ніж російська агресія на сході країни. А віце-президент Джо Байден, виступаючи перед депутатами Верховної Ради, сказав, що корупція пожирає Україну «як ракова пухлина», – пише New York Times.

«Перед тим як піти у відставку Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе, запрошеного президентом Порошенко, щоб боротися з корупцією. Перед цим генпрокурор систематично очищав відомство від співробітників, націлених на реформи», – зазначено у пубілкації.

У редакції New York Times висловили здогад, що виконувач обов’язків голови ГПУ Юрій Севрук, соратник Шокіна, керуватиме ГПУ так само, як і його колишній начальник.

«Порошенко як продукт старої політичної системи, очевидно, допускає продовження корупційних практик в країні, щоб зберегти можливість політичного маневру. Але президент, прем’єр-міністр і парламент повинні усвідомити, що ні МВФ, ні країни-донори, включаючи США, не збираються вкидати гроші лопатою в «корупційне болото», – сказано у статті.

«Пан Порошенко просто не може дозволити одному з найближчих друзів Шокіна зайняти його місце. Він повинен негайно відновити на посаді Сакварелідзе і почати широку суспільну дискусію про вибір наступного генерального прокурора, ясно даючи зрозуміти, що він має бути націлений на глибоку реформу за підтримки уряду», – заявили автори статті.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада прийняла відставку Шокіна за власним бажанням. Перед цим Шокін звільнив з ГПУ Давида Сакварелідзе, який обіймав посаду заступника генпрокурора - прокурора Одеської області.

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк висловив готовність очолити Генпрокуратуру України. На сайті президента відбувається голосування за відповідну петицію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук