ОБСЄ почала набір спостерігачів для виборів 25 жовтня на окупованому Донбасі

СуспільствоАК, 8 вересня 20158791
ОБСЄ почала набір спостерігачів для виборів 25 жовтня на окупованому Донбасі
ОБСЄ хоче спостерігати за місцевими виборами на окупованій частині Донбасу

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка здійснює моніторинг за перебігом військових дій на Донбасі, оголосила про набір спостерігачів для місцевих виборів в Україні, що відбудуться 25 жовтня.

З офіційного оголошення на сайті ОБСЄ випливає, що серед інших регіонів шукають спостерігачів і в Донецьку та Луганську, що перебувають на окупованій частині Донбасу.

Прикметно, що в оголошенні про набір спостерігачів вказано, що ОБСЄ отримала «офіційне запрошення для спостереження за місцевими виборами 25 жовтня». Останнім терміном для подачі резюме потенційними спостерігачами за виборами на Донбасі вказане 19 вересня.

Як пояснив ZAXID.NET заступник голови ЦВК Андрій Магера, спостерігачі ОБСЄ будуть працювати на тих територіях, які перебувають під контролем української влади і де відбуватимуться місцеві вибори.

Згодом це у коментарі InfoResist підтвердилв також прес-секретар ОБСЄ Лорен Барановська.

«Ми інформовані про закон і про те, що ЦВК не буде проводити вибори в частинах Донецької та Луганської областей. Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини буде спостерігати за місцевими виборами на тих територіях, де вони будуть організовані в рамках українського законодавства. Після того, як буде прийнято рішення щодо адміністративно-територіальних одиниць, де вибори відбуватися  не будуть, в організації врегулюють свій план розгортання», - заявила Барановська.

Раніше ЦВК оприлюднила список регіонів, де місцеві вибори не відбудуться. Окрім окупованих росіянами територій, вибори не відбудуться також у деяких прилеглих до зони воєнних дій районах.

Натомість представники «ДНР» і «ЛНР» раніше оголосили про свій намір провести «вибори» 18 жовтня і 1 листопада відповідно. Президент України Петро Порошенко заявляв, що ці «вибори» можуть повністю зруйнувати мінські угоди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук