Обвинувачені в плагіаті шевченківські лауреати запропонували мирову угоду львівському історику

СуспільствоГанна Власюк, 24 квітня 201526880

Лауреати Шевченківської премії Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів, після чотирьох років судових засідань, запропонували львівському історику Ігорю Чорноволу укласти з ними мирову угоду. У 2011-му році Чорновол подав на них у суд, звинувативши в плагіаті.

Про це сьогодні, 24 квітня, йшлося на судовому засіданні у цій справі.

У коментарі ZAXID.NET Ігор Чорновол зазначив, що зі сторони обвинувачених на нинішньому судовому засіданні було два клопотання  – залучити ще одного свідка та провести повторну експертизу шостого тому «В поті чола» (2006) книги «Іван Франко» авторства Горака та Гнатіва, однак суд ці пропозиції відхилив.

Натомість адвокати сторони обвинувачення запропонували Чорноволу укласти мирову угоду. Сторона обвинувачення вимагала 2 місяці на мирову угоду, однак суддя погодив один.

Наразі історик чекає конкретних пропозицій щодо мирової угоди від Горака та Гнатіва, яких, за його словами, ще не надходило.

«Якщо буде мирова угода, то там має бути два пункти – по-перше, в ЗМІ мають бути надруковані спростування наклепів на мене та вибачення за плагіат, а, по-друге, має бути обговорена сума матеріальної компенсації, щодо цього я ще не визначився», - розповів Чорновол.

Досі в своєму судовому позові Чорновол вимагав матеріальної компенсації 250 тис. грн. (еквівалент Шевченківської премії 2011 року) та 2 тис. дол. – в такому розмірі Горак та Гнатів свого часу отримали премію від Львівської ОДА за цей же том, а також 1 грн. моральної компенсації.

Роман Горак відмовився коментувати цю ситуацію ZAXID.NET телефоном. Із Миколою-Ярославом Гнатівим зв’язатись наразі не вдалося.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 27 травня.

Як інформував ZAXID.NET, судовому засіданні 3-го квітня у цій справі розглядався експертний висновок, у якому визнається, що у роботі Горака та Гнатіва є плагіат.

23 березня 2011 адвокати історика Ігоря Чорновола подали в Галицький районний суд Львова позовну заяву до лауреатів Шевченківської премії Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатіва про захист авторського права.

Як стверджує Чорновол, цілі сторінки з тому шостого «В поті чола» (2006) книги«Іван Франко» дослівно списані з його монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» (2000).

Саме за цю книгу Горак та Гнатів отримали Шевченківську премію у 2011 році. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук