Один з лідерів української громади Угорщини незаконно їздив до Криму

Депута Державного самоврядування українців Угорщини Анатолій Бурий в окупованому Криму

Посол України в Угорщині Любов Непоп засудила візит одного з лідерів української громади в Угорщині на територію тимчасово окупованого Криму. Про це дипломат повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про Анатолія Бурого – депутата Державного самоврядування українців Угорщини та голови самоврядування українців ХХ району Будапешта. Він відвідав Алушту у травні 2017 року, порушивши регламентований Кабінетом міністрів порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України.

Посол звернулась із листом до Державного та Столичного самоврядування українців Угорщини, у якому повідомила, що під час візиту Бурий виступав на організованих окупаційною владою Алушти заходах. Зокрема, він очолив угорську делегацію мерії Будапешта та просував ідею налагодження контактів між Угорщиною та окупаційною російською владою Криму. Він також давав інтерв'ю місцевим ЗМІ.

«Я щороку сюди вожу делегації .. з Будапешта. Тому люди теж з вуст в уста краще передають правду, ніж якась там дезінформація йде по телебаченню, в газетах. Я впевнений в цьому, що ми щороку як їздили, так і будемо їздити», – розповідав в інтерв’ю Бурий окупаційним ЗМІ.

Посол зазначила, що ці дії Бурого порушують законодавство України та резолюції Генасамблеї ООН та йдуть у розріз з офіційною позицією Угорщини, яка визнає територіальну цілісність України. «Територіальна цілісність держави – це те питання, в якому немає місця для компромісів та напівтонів. Будь-яке виправдання чи намагання зрозуміти російську агресію проти України толеруватися не може і не буде», – зазначила дипломатка.

«Коли така неповага до нашої держави виказується з боку людини, що себе ідентифікує як українець, – це подвійна зрада, яка заслуговує на адекватні дії і публічне засудження», – додала вона.

Любов Непоп висловила сподівання, що українська громада Угорщини дасть належну оцінку таким діям, також дипломат звернулася до угорських колег.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук