Олег Денисовець, що малює на зубних коронках, влаштував виставку у Львові
В Етнографічному музеї — його роботи на склі «Сплетіння образів і рим»
Олег Денисовець не має мистецької освіти, але твори його запам’ятовуються. Він малює на катаному склі. А пізніше цей живопис поміщає у дерево або ж метал.
В Етнографічному музеї – його перша персональна виставка «Сплетіння образів і рим». Митець-аматор у своїх роботах закодовує українську пісню, любов матері і віру в Бога. А одночасно все хоче розшифрувати генетичний код нашого народу. Як, до прикладу, через твір з оленем, ескіз до якого накидав якось на зупинці, чекаючи маршрутку.
«Чому олень? Я його зобразив серед Карпатських гір. Роги в формі тризуба. Тварина на своїх рогах тримає небо. Жовто-блакитне сонце і небо. І одночасно цей небосхил я намалював у вигляді риби. Як символ», ‒ описав роботу на склі художник-аматор Олег Денисовець.
Ще малим чоловік питав мами: чи є така професія, щоб нічого не робити, а лиш малювати. Та за волею долі став зубним техніком. Однак малював для себе, іноді ночами. На полотні, пляшках, дереві. А два роки тому почав й на гутному склі. Таких робіт вже з півсотні. Серед них ‒ і «Заповіт» Шевченка.
«Якщо придивитися уважно до цієї картини: посередині є могутнє дерево, нагадує нам якогось кобзаря. З коріння його виростає нове покоління українців молодих. Вони лицем дуже схожі на тих козаків, що на чайках пливуть Чорним морем. У роботі йдеться про те, що «вражою, злою кров’ю волю окропіте» ‒ тому море в мене з червоними хвилями», ‒ розповів Олег Денисовець.
Його роботи є в Іспанії, Італії, Португалії. Виявляється, малював чоловік і на зубних коронках.
«Для своєї знайомої малював на зубній коронці лева. Вона хотіла мати свій знак зодіака. Прихований, звісно, не так, щоб при посмішці видно було.. Голову лева в кольорах. Іноді малював китайські ієрогліфи. Десь п’ятеро людей мають такі маленькі шедеври», ‒ додав митець.
Виставка в Етнографічному музеї триватиме ще два тижні.