Олег Ляшко заявив, що він почав Революцію на граніті. Це брехня

Скандального політика впіймали на примітивній брехні

СуспільствоАндрій Стець, 4 жовтня 2017867713
У Facebook Ляшко написав, що був серед учасників студентського голодування у жовтні 1990 року

Народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що він був серед перших учасників знаменитого студентського голодування у Києві в 1990 році. Проте заява скандального політика виявилась повною брехнею – інші учасники того голодування, що тривало 16 днів і завершилось перемогою студентів, заперечують будь-яку участь Ляшка у тодішніх подіях.

«27 років тому почалася Революція на граніті. Молодь з усієї країни збиралася на Майдані Незалежності, який тоді ще називався Площею жовтневої революції. Головна вимога – недопущення повернення України до складу СРСР. До кінця дня вже стояли перші намети та голодувало 108 студентів. Я - серед них! Які молоді ми були:)))», – написав Олег Ляшко у Facebook 2 жовтня, у 27-річницю початку найуспішнішої в історії України студентської акції.

Заява Олега Ляшка викликала обурення у безпосередніх учасників і організаторів студентського голодування. Зокрема, український журналіст та публіцист Вахтанг Кіпіані, який був серед студентів, які оголосили голодування, повідомив, що ніхто з учасників акції протесту Олега Ляшка на майдані не бачив і назвав його «мародером».

«Ляшко вирішило примазатись до історичної події. І, як завжди, увійшло в історію відомим місцем. Ніхто з учасників Ляшка на майдані не бачив. І фото, ясна річ, не жовтневе. Мародер», заявив Вахтанг Кіпіані, коментуючи фото і допис Ляшка.

Відомий львівський активіст Андріан Кліщ, який у 1990 році очолював охорону студентського табору і безпосередньо вів облік учасників акції, також підтвердив ZAXID.NET, що протягом усього 16-денного перебігу акції Олега Ляшка серед учасників не було.

Немає імені Олега Ляшка і в повному списку учасників Студентської революції на граніті, який є у відкритому доступі в інтернеті.

Чимало очевидців тодішніх подій звернули увагу, що у ті дні в Києві було досить холодно, що підтверджується архівними фото зі студентського голодування, а на світлині, опублікованій Ляшком, він одягнутий досить легко. Окрім того, на тій світлині нема жодних наметів.

Зауважимо, як стверджує ICTV, Олег Ляшко переїхав з Чернігівщини до Києва лише у 1991 році, після чого розпочав роботу позаштатним кореспондентом, а згодом завідувачем відділу редакції газети Київського обкому комсомолу «Молода гвардія». У жовтні 1990 року Олегові Ляшку було 17 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук