ООН закликала уряди країн заборонити рекламу чаклунів і цілителів

СвітРоман Ганкевич, 6 жовтня 20173400
ООН закликала уряди країн заборонити рекламу чаклунів і цілителів
фото UN Media Center
Спеціальний доповідач з питання про позасудові страти Агнес Калламард

Експерти Організації Об'єднаних Націй і міжнародні організації закликали заборонити рекламу віщунів і магів-цілителів не лише в електронних ЗМІ, але й у друкованих. Про це йдеться в повідомленні на сайті ООН.

Згідно з інформацією, в ООН ухвалили документ, що визначає способи запобігання порушення прав людини, пов'язаних з практикою чаклунства. Документ рекомендує країнам посилити контроль за діяльністю традиційних цілителів і заборонити рекламу чаклунів. «Будь-які заходи повинні відображати підхід, заснований на дотриманні прав людини, бути всеосяжними. При виробленні таких заходів уряду повинні співпрацювати з місцевими громадами і громадянським суспільством», - зазначили експерти в ході засідання у Женеві.

Під час засідання особливу увагу приділяли людям з альбінізмом. Експерти обговорили заходи, спрямовані на припинення насильства щодо таких людей. Як зазначено, і досі в деяких країнах альбіносів вбивають і калічать для того, щоб роздобути частини їх тіл, які, згідно існуючим повір'ям, володіють магічною силою.

Спеціальний доповідач з питання про позасудові страти Агнес Калламард також засудила вбивства так званих «відьом». У багатьох країнах світу зберігається віра в їх магічну силу. За її словами, правозахисникам надходять численні повідомлення про те, що жінок, просто запідозрених у чаклунстві, вбивали без будь-якого суду. Нерідко звинувачують у чаклунстві дітей.

«Звинувачення у чаклунстві - само по собі є проявом психологічного насильства, яке супроводжується фізичними нападами неймовірної жорстокості, які можуть бути кваліфіковані як катування», - заявила спеціальний представник з питання про насильство щодо дітей Марта Сантуш Паиш, додавши, що найчастіше такі акти насильства знаходяться поза полем зору громадськості і залишаються безкарними.

Зазначимо, що в Україні, згідно з наказом МОЗ №189 від 16 березня 2016 року «Про організацію роботи фізичних осіб - підприємців, які займаються народною медициною (цілительством)», існує перелік умов для заняття такої медицини. Зокрема, народні цілителі повинні отримати ліцензію на право діяльності. Крім цього, вони повинні дотримуватися основних законів охорони здоров'я: «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про захист персональних даних», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Господарського кодексу України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук