Організатори блокади Донбасу мають намір перекрити залізничне сполучення з Росією
Учасники блокади залізничного сполучення з окупованою територією Донбасу мають намір заблокувати сполучення України з РФ. Про це заявив один з організаторів блокади народний депутат фракції «Самопоміч» Семен Семенченко, пише «Інтерфакс-Україна».
Відповідаючи на питання агентства про можливості блокування автомобільних трас, Семенченко сказав: «Ми плануємо розширення на залізничних трасах, по яких до нас завозять продукцію з Росії. По автомобільних трасах це зробити буде важче. Там треба більше людей, і існує велика ймовірність провокацій».
За його словами, зараз блокада не охоплює лише один залізничний напрям, що пов'язує Україну з окупованою територією, - через Станицю Луганську Луганської області. «Залишилася одна чинна залізнична колія - вона заходить на нашу територію у Станиці Луганській і виходить на Валуйки. На сьогодні в нас перекрито всі, крім цього шляху», - сказав Семенченко.
Депутат поінформував, що учасники блокади з початку акції перешкодили проїзду близько 16 тис. вагонів. «З початку блокади 16 тис. вагонів не пішли туди і назад. Ми плануємо перекрити всю торгівлю з Росією, так званими ДНР/ЛНР», - сказав він і додав, шо у блокаді задіяно близько 100 осіб.
Як інформував ZAXID.NET, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу, було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Наступного дня ветерани АТО заблокували вузлову станцію «Світланове» в Луганській області. 30 січня на ділянці залізничних шляхів у «сірій зоні» невідомі вирізали ділянку рейок, при цьому учасники блокади заявили, що не причетні до цього.
У четвер, 16 лютого, блокадники почали перекривати рух на автодорогах – перекрили рух на автодорозі поблизу Золотого Луганської області. Вони також закликали людей, які мають зброю, приєднуватися до блокади.
Між тим, влада блокадників не підтримала. Зокрема, президент Петро Порошенко заявив, що дії блокадників є дестабілізуючим фактором, який загрожує енергетичній безпеці країни, адже через блокування поставок антрацитного вугілля деякі українські ТЕС і ТЕЦ будуть змушені припинити роботу, що призведе до віялових відключень електроенергії.
Блокаду раніше також засудили представники Євросоюзу, США та держав Великої сімки.