Осінь в Україні пройде під знаком боротьби за ЄС, ― Фесенко

25 серпня 2013200315
Володимир Фесенко

Однією з основних проблем, з якими зіткнеться Україна в найближчому майбутньому, буде боротьба в Україні за цивілізаційний та інтеграційний вибір між ЄС та Росією. А також економічні та інформаційні війни, що з пов’язані з цим питанням. Про це у коментарі ZAXID.NET розповів політолог Володимир Фесенко.

Водночас, за його словами, зростатиме внутрішньополітична напруга та гострота всередині українського політикуму, пов’язана з прийдешніми президентськими виборами у 2015 році.

«Нинішня ситуація в Україні доволі складна та суперечлива. З наближенням президентських виборів ми вже бачимо і відчуваємо початок таких авангардних боїв, пов’язаних з президентськими виборами. І, безумовно, це буде посилювати політичну напругу і гостроту політичної ситуації», ― пояснив політолог.

Також за словами Володимира Фесенка, є високий рівень недовіри до влади і складні стосунки всередині політичних еліт, зокрема, між владою і опозицією.

«Ці стосунки й до того були непростими, але зараз є і певні прояви авторитарних тенденцій. З іншого боку теж є використання не завжди парламентських методів і ціла купа проблемних конфліктних питань, пов’язаних і з виборчим законодавством, а також з виборами в проблемних округах і з невизначенням київських виборів та багато інших проблем. Тобто ситуація дуже складна. Але це така напівприхована напруга. Вона не вибухнула. Вона може вибухнути або у зв’язку з президентськими виборами, або внаслідок цих виборів»,― сказав він.

«Є ще одне питання стратегічного та проблемного характеру, це ― боротьба навколо теми цивілізаційного та інтеграційного вибору України. Ми напередодні дуже важливого рішення щодо підписання нової угоди з Європейським Союзом про асоціацію і зоною вільної торгівлі. Ми ще не знаємо, чи буде підписана ця угода, але шанси достатньо великі», ― пояснив політолог.

Водночас він додав: «Росія посилює заходи економічного тиску на Україну, намагається нас відвернути від європейської інтеграції. І, я думаю, що ми ще побачимо восени посилення політичних та інформаційних кампаній на користь євразійської інтеграції, тобто на користь приєднання до Митного союзу».

За словами Володимира Фесенка, про таку кампанію вже заявили комуністи і, очевидно, що щось подібне буде проводити Віктор Медведчук зі своєю партією «Український вибір».

«Росія розпочинає не тільки економічно, а й інформаційно тиснути на українське суспільство. І боротьба на тему векторності також загостриться. Хоча саме підписання нової угоди з Європейським Союзом залежатиме не стільки від тиску Росії, а від ряду складних питань. Це і розв’язання проблем з Тимошенко, виконання деяких наших законодавчих зобов’язань перед ЄС. Так що осінь пройде під знаком боротьби у цьому питанні», ― пояснив він.

Щодо майбутніх президентських виборів, Володимир Фесенко сказав: «Подальший розвиток подій буде визначатися темою президентських виборів і насправді думати треба про те, якою має бути Україна після президентських виборів».

За словами політолога, справа не тільки в тому, хто буде господарем кабінету на Банковій, а хто і як буде здійснювати структурні реформи: «Треба думати якою має бути економічна, соціальна політика, як і хто зможе модернізувати країну. Ці питання, скоріше за все, будуть вирішуватись вже після президентських виборів, і переможець змушений буде їх вирішувати. Якщо ці питання не будуть вирішуватись, країна буде деградувати».

Нагадаємо, що 80% експертів вважають, що незалежність України – у небезпеці. А також зараз українсько-російські відносини найгірші за всю незалежність.


 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук