Палата представників Конгресу ухвалила резолюцію щодо імпічменту Трампа
Ухвалення документа дозволить витребувати всі документи, необхідні для належного розслідування дій президента
Палата представників США прийняла резолюцію, що формалізує розслідування щодо імпічменту президента Дональда Трампа. Про це повідомляє «Голос Америки».
Це перше офіційне голосування в рамках процедури імпічменту, ініційованої Демократичною партією.
На підтримку відповідної резолюції висловилися 232 члени Палати представників, 196 – були проти. Проти проголосували всі члени Республіканської партії і двоє демократів.
Резолюція передбачає проведення публічних слухань та оприлюднення стенограм з закритих засідань, а також визначає, які права мають республіканці і сам президент Трамп для участі в подальших етапах процесу. Республіканці звинувачують демократів в обмеженні прав президента і висловлюють обурення з приводу закритого характеру розслідування.
Конституція дає Палаті представників широкі повноваження в плані установки правил розслідувань з питання імпічменту, і демократи наполягають, що дотримуються чинних правил. Вони пообіцяли провести низку відкритих слухань в рамках розслідування.
Як інформував ZAXID.NET, що палата представників Конгресу США почала розслідування проти Трампа в рамках процедури імпічменту через скандал навколо його телефонної розмови з Володимиром Зеленським. Спілкуючись з президентом України, Трамп кілька разів згадав про необхідність продовжити розслідування щодо української газодобувної компанії Bursima, де працював син Джо Байдена. У той же час військова допомога Україні була припинена. Конгресмени від демократів хочуть встановити, чи не використав президент США військову допомогу як важіль впливу на Київ для досягнення власних політичних інтересів.
Раніше палата представників США відправила запит до керівництва міністерства оборони та адміністративно-бюджетного управління адміністрації президента про надання документів, пов'язаних з рішенням Дональда Трампа призупинити виділення фінансової допомоги Україні на військові потреби.
Проте Пентагон і Білий дім відмовилися надати будь-які документи про відносини з Україною. Позиція адвокатів президента полягала в тому, що президент Дональд Трамп не порушує закон, ігноруючи вимоги законодавців, оскільки розслідування в рамках процедури імпічменту не було формально санкціоноване шляхом винесення на голосування в Палаті представників.