Пам’ятник жертвам Голокосту відкрили на Буковині
Спільними зусиллями Чудейської сільської ради та обласного благодійного фонду Хесед Шушана на території Чудейської школи-інтернату встановлено пам’ятник, який на сьогодні є однією з перших меморіальних пам’яток жертвам Голокосту на території Чернівецької області. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Чернівецької ОДА.
На будівництво пам’ятника використано 16 тис. грн, з яких 6,5 тис. грн виділено з місцевого бюджету, 8 тис. грн - кошти благодійного фонду Хесед Шушана, 1,5 тис. грн - кошти Чудейської школи-інтернату.
Урочисто-траурний мітинг з нагоди відкриття відвідали заступник голови ОДА Борис Баглей, радник посла Ізраїлю в Україні Фелікс Міндаль, голова єврейської громади в Чернівецькій області Лев Клейман, голова правління Хесед Шушана Ісай Клейман, громада. Під час траурного мітингу Борис Баглей закликав до мирного співіснування представників усіх національностей та конфесій, недопущення в українському суспільстві, на багатонаціональній землі Буковини виявів антисемітизму та ксенофобії. Баглей відзначив, що чернівецька область завжди славився толерантністю, а поліетнічний склад населення впродовж багатьох сторіч сприяв синтезу багатьох культур у ті найкращі буковинські звичаї гостинності та доброзичливості.
Поминальну молитву за невинними жертвами Голокосту відчитали рабини Чернівецького регіону Ноїх Кофманський та Менахім-Мендель Ліценштейн.
Як повідомили у відділі з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації Сторожинецької РДА, історичні факти та очевидці трагедії свідчать, що 3 липня 1941 року було жорстоко розстріляно 634 євреїв, які проживали у с.Чудей та в інших селах Буковини. В 1975 році за ініціативою колишнього директора Межирічської школи-інтернату Якова Шульмана встановлено меморіальну дошку пам’яті трагічно загиблих євреїв.