Папа Римський Франциск вперше прибув з душпастирським візитом до Польщі
Приїзд понтифіка присвячений Світовим дням молоді
До теми
Сьогодні, 27 липня, до Польщі з душпастирським візитом прибув Папа Римський Франциск. Приїзд понтифіка присвячений Світовим дням молоді, які з вчорашнього дня відбуваються у Кракові. Також Папа Франциск прибув на запрошення Конференції Єпископату Польщі і керівництва польської держави. Заплановано, що у країні він пробуде до неділі, 31 липня.
У Королівському замку на Вавелі Папа Франциск зустрівся з президентом Анджеєм Дудою, представниками влади, самоврядування, парламенту, дипломатичного корпусу, єпископату, а також із ректорами краківських вищих навчальних закладів.
Фото РАР
Під час своєї промови, Франциск І зазначив, що вперше відвідує центрально-східну Європу і є радим з приводу того, що розпочинає з Польщі, «яка серед своїх дітей мала незабутнього святого Івана Павла ІІ», інформує «Радіо Ватикану».
Понтифік сказав, що характерною рисою польського народу є пам’ять, а у цьому контексті він згадав про 1050 річницю Хрещення Польщі, що відзначається в цьому році. Він зауважив, що це була дуже важлива подія для народної єдності, яка підтвердила, що попри різниці у поглядах згода є певним шляхом до досягнення спільного блага для всього польського народу.
За словами очільника Католицької Церкви, плідна співпраця в міжнародній сфері та взаємопошана також дозрівають на основі «усвідомлення та пошани як власної ідентичності, так й іншого», адже діалог неможливий, якщо не починатиметься зі своєї ідентичності кожного.
«У щоденному житті кожної людини, а також і суспільства, існують два види пам’яті: добра і зла, позитивна та негативна», – вів далі Папа Франциск, вказуючи на те, що доброю є пам’ять, яку Біблія показує нам у подячній пісні Пречистої Діви Марії, Яка «прославляє Господа та Його діло спасіння».
Негативною, натомість, є пам’ять, яка «нав’язливо концентрує погляд ума та серця на злі, особливо, на скоєному іншими». У цьому контексті Святіший Отець похвалив ініціативи примирення між сусідніми народами, розпочаті спочатку в церковному середовищі, які опісля вилилися у незворотний «соціальний, політичний, культурний та релігійний процес».
Фото АР
Як приклад доброї пам’яті Папа Франциск навів святкування 50‑річчя взаємно дарованого і прийнятого прощення поміж польським та німецьким єпископатами після Другої світової війни, а також спільну декларацію між Католицькою Церквою в Польщі та Православною Церквою Московського патріархату.
«Дивлячись на вашу новітню історію, я дякую Богові, що ви здатні зробити так, аби переважала добра пам’ять: наприклад, відзначаючи 50‑річчя взаємно дарованого і прийнятого прощення поміж польським та німецьким єпископатами після Другої світової війни. Ініціатива, яка спершу стосувалася церковних спільнот, започаткувала незворотній суспільний, політичний, культурний та релігійний процес, змінюючи історію стосунків поміж обома народами. За цієї нагоди згадаймо також спільну декларацію між Католицькою Церквою в Польщі та Православною Церквою Московського патріархату: це акт, який започаткував процес зближення і братерства не тільки між двома Церквами, але також між двома народами», - заявив Папа Римський.
Однак, згаданий процес, за словами Франциска, вимагає «стійкої надії та довіри до Того, Хто управляє долею народів, відчиняє замкнені двері, перемінює труднощі в нагоди та створює нові сценарії там, де це здавалося неможливим». Підтвердженням цього, на його думку, є історичний шлях Польщі.
«Усвідомлення пройденого шляху та радість з приводу досягнених цілей, – сказав він, – дають силу та спокій, щоб протистояти теперішнім викликам, які вимагають відваги істини та постійного морального заанґажування, аби процеси прийняття рішень та виконавчі процеси, як також людські стосунки, завжди були шанобливими до людської гідності».
Зазначимо, що через низку терактів, які сколихнули Європу напередодні, у Польщі посилені заходи безпеки. Зокрема в місті про спокій дбають 40 тис. працівників служб безпеки. Чимало правоохоронців відрядили туди із Варшави.
Як інформував ZAXID.NET, раніше президент України Петро Порошенко запросив Папу Римського Франциска відвідати Україну.