Пенсійний Фонд має щоквартальний дефіцит 6,5 млрд грн, - нардеп
"Уряд підкуповує місцеві ради, щоб створити переваги для окремих кандидатів на президентських виборах", - заявив народний депутат України, член Комітету з питань бюджету, заступник голови Української народної партії Ярослав Джоджик. Він закликав уряд "скасувати популістську постанову №494 від 23 травня, де йдеться про збільшення штатів, насамперед технічного персоналу - сільських, селищних, міських рад". Джоджик також ставить під сумнів рішення уряду про збільшення окладів головам сільських та селищних рад, а також працівникам їхнього апарату. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі УНП.
"Чому український уряд збільшує державні витрати на управлінців тоді, як розвинуті держави їх скорочують?", - висловив він риторичне запитання. На думку політика, "неприпустимою розкішшю є подвійне збільшення окладів головам 10 тис. 278 сільських рад та 984 селищних". "Де уряд візьме на це кошти, якщо дефіцит українського бюджету становить мільярди доларів?", - дивується політик.
"Не менш диким виглядає роздмухування штатів місцевих рад, оскільки на кінець минулого року загальна кількість службовців місцевого самоврядування в Україні становила 100 тис. 582 особи. Цього що, замало?", - дивується Джоджик. На його думку, "урядова постанова може призвести до збільшення штату "місцевих" службовців на 20%, - до 25 тисяч осіб". "Це неприпустима розкіш для кризової України!", - констатує Джоджик.
"Уряд, який не забезпечує виплати "пільговикам" та пенсії сільським пенсіонерам, вводить у штат селищної ради водія, бухгалтера (крім касира), збільшує кількість членів виконкомів! І це в розпал фінансової кризи!", - констатує народний депутат. При цьому, нагадав він, "місцеві бюджети недоотримують близько 20 млрд грн на фінансування делегованих повноважень, зокрема на обслуговування "пільговиків". "Пенсійний Фонд має щоквартальний дефіцит 6,5 млрд грн", - нагадав Джоджик. За його словами, "такі урядові рішення - це кричуща безвідповідальність".
На сьогодні в Україні налічується 459 міських рад, 984 селищних рад, 10278 сільських рад. На кінець 2008 року в Україні кількість службовців місцевого самоврядування становила 100582 особи, з них у сільських, селищних органах самоврядування - 45177 осіб, у міських і районних у містах - 48288 осіб.