Переповнені сміттєві майданчики у Дрогобичі можуть спричинити спалах лептоспірозу
Мер міста обіцяє притягнути до відповідальності блокувальників міського сміттєзвалища
Дрогобич можуть визнати зоною екологічної надзвичайної ситуації. На сьогодні у житлових кварталах лежить і розкладається понад дві тисячі тонн відходів. У тамтешній міській раді лише розводять руками ‒ вивозити сміття просто нікуди. Міське сміттєзвалище майже з початку року блокують мешканці сусіднього селища і не пропускають сміттєвозів.
Відходи лежать під самими багатоповерхівками в усьому місті. Дрогобиччанка пані Надія каже, що такої сміттєвої катастрофи не було ніколи. В неї вікна виходять просто на стихійне звалище. Тут і мухи збираються, і пацюки. Сморід до хати доходить. Ні кватирки відчинити, ні вийти подихати на балкон не може від весни.
«Я навіть не уявляю. Антисанітарія страшна. Ще такого не було. Ми тут живемо з 1982 року і такого не пам’ятаємо. Тим паче ще підняли ціни», ‒ обурюється мешканка Дрогобича Надія Дівчур.
Дрогобицька міська рада була змушена підняти тарифи на вивезення сміття, бо відходи доводиться транспортувати не лише по області, а й за її межі. Міська сміттярка заблокована вже півроку.
«Півроку злочинне угрупування утримує наше міське сміттєзвалище. Блокують його. Не діють жодні ухвали суду, ніякі законні методи до тих злочинців і терористів не впливають. В нас таке враження, що держави немає», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Виключно мирною називають мешканці села Брониця свою акцію на в'їзді на полігон. Чергують цілодобово із власної волі. Але чомусь зразу відвертаються, щойно починають їх знімати.
«Я не хочу, щоб ви мене знімали», ‒ категорично заявила одна з учасниць мирної акції.
Тим часом через гори сміття на вулицях у Дрогобичі захворювань на кишкові інфекції зараз утричі більше, ніж в інших районах Львівщини. Окрім цього, виявили збудник лептоспірозу. Міська комісія з надзвичайних ситуацій вже звернулась до президента та уряду з проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації. Відповідне звернення є і у Львівській обласній адміністрації. Проте за два дні там так і не спромоглися прокоментувати цю ситуацію.
«Ми не зупинемось, щоб просто розблокувати сміттєзвалище. Це вже друге питання. Нам потрібно зробити все для того, щоб ті злочинці, які спричинили до тої катастрофи, щоб вони були покарані. По іншому в тій державі не буде нічого», ‒ додав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Щодня Дрогобич продукує близько 35 тонн сміття. Зараз на сміттєвих майданчиках назбиралось вже близько двох тисяч тонн відходів.