Переселенці, які живуть у Західній Україні, отримають гранти на розвиток власного бізнесу

У західних областях України розпочали програму грантів на розвиток бізнесу для переселенців. Грантами для внутрішньо переміщених осіб займаються громадські організації «YMCA Львів» та «Крим SOS» за підтримки Мальтійської служби допомоги.

Проект розрахований на переселенців зі Cходу та Криму. Ті з них, хто має бажання відкритий власни бізнес або відновити втрачений, зможуть отримати фінансову допомогу. У рамках проекту буде відібрано 18 бізнес-ідей, які отримають  по 2000 євро. За умовами, не менше 10 проектів мають бути реалізовані у сільській місцевості. Окрім цього, переможці отримають від грантодавця юридичний та фінансово-економічний супровід своїх проектів протягом 9 місяців.

Важливо зазначити, що переможці конкурсу не отримають свого виграшу готівкою: організатори самі закуповуватимуть обладнання чи інструментарій, необхідні для реалізації проекту. 

Переможців конкурсу визначатиме експертна комісія, до якої увійдуть представники різних організацій, які працюють з переселенців та представники грантодавців з Мальтійської служби допомоги, яка дала кошти на цей проект.

Метою проекту є сприяння в інтеграції та соціальній адаптації осіб, які оселилися у західних областях України після анексії Криму та початку військових дій на Сході. За словами Мар'яни Жураковської, координаторки цього напрямку в організації «Крим SOS», подібна програма з підтримки розвитку бізнесу для переселенців є особливо актуальною саме в західному регіоні.

«Люди вбачають, що тут безпечно, бо це далеко від воєнних подій. Вони переїжджають сюди, але тут дуже складно знайти роботу. Нам, місцевим, її складно знайти – а їм в рази складніше. Держава не може їх постійно вдягати та годувати. Треба дати можливість людям самим на себе заробити. Така програма дає можливість активним людям самим себе зреалізувати. Крім того, що вони зможуть створити робочі місця для себе, вони точно співпрацюватимуть з місцевим населенням – чи вони будуть клієнтами, чи постачальниками, чи колегами. У такому проекті є інтеграційна складова», - розповіла ZAXID.NET Мар'яна Жураковська, координаторка цього напрямку в організації «Крим SOS»

Грантовий конкурс проходитиме в три етапи. До 15 травня триватиме збір анкет з бізнес-ідеями. Другий етап пройде з 15 до 22 травня. Тоді організатори особисто спілкуватимуться з відібраними претендентами на отримання гранту. Переможців конкурсу оголосять 25 травня.

Взяти участь в конкурсі може будь-хто з внутрішньо переміщених осіб старше 18 років, і хто проживає на території західного регіону (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська та Волинська області). Бізнес-ідея учасника не має суперечити законодавству. Організатори попереджають, що від однієї родини може бути поданий лише один бізнес-проект.

Анкета для учасників доступна за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук