Перші 70 детективів Антикорупційного бюро розпочали роботу

Перші 70 детективів Антикорупційного бюро розпочали роботу
фото Deutsche Welle
Голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник

1 жовтня в Україні вийшли на роботу перші 70 детективів Національного антикорупційного бюро (НАБ), заявив його голова Артем Ситник.

На зауваження про те, що раніше до 1 жовтня планувалося набрати 100 детективів, він відповів, що з 2700 заявок після конкурсного відбору залишилося лише 70, але вже цього тижня буде оголошено додатковий конкурс, на якому планується відібрати ще 70 детективів.

Ситник додав, що при НАБ створюється управління для проведення спецоперацій, перших працівників якого вже відібрали.

«Вони будуть виконувати три основні функції. Це затримання корупціонерів, забезпечення безпеки учасників кримінального провадження і безпеки співробітників бюро. У нас будуть всі необхідні ресурси, щоб затримати чиновника будь-якого рангу», – сказав він в інтерв'ю DW.

При цьому Ситник визнав, що поки що нікого затримувати не зможуть, оскільки все ще не призначено антикорупційного прокурора – єдиного чиновника, якому бюро буде підзвітне.

«Швидше за все, прокурор буде призначений до кінця жовтня. Але, це не означає, що 1 жовтня ми не приступимо до роботи. Ми почнемо напрацьовувати певні аналітичні матеріали, і у нас є не тільки детективи, а й управління, де працюють аналітики. Ми також можемо починати збирати досьє на чиновників, які підслідні бюро», – заявив він.

Ситник нагадав, що його відомство уповноважене перевіряти прем’єр-міністра, членів Кабміну, держслужбовців першої та другої категорії, губернаторів, їх заступників і всіх суддів.

Пріоритетом роботи НАБ він назвав боротьбу з корупцією в судовій гілці влади і наведення порядку в сфері державних закупівель.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук