Петро Порошенко підписав закон «Про вищу раду правосуддя»

Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект № 5180 «Про вищу раду правосуддя». Про це свідчать дані на офіційному сайті Верховної Ради України.

Законопроектом № 5180, який складається із загальної та особливої частин, пропонується врегулювати питання статусу Вищої ради правосуддя (ВРП), її повноважень, порядок обрання (призначення) членів ВРП, їхній статус (права, обов'язки, гарантії діяльності, порядок звільнення та припинення повноважень), структуру ВРП, а також процедурні питання здійснення повноважень ВРП та її органами.

Документом визначається, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі. Вища рада правосуддя є юридичною особою, видатки на її утримання визначаються окремим рядком у державному бюджеті України. Вища рада правосуддя, зокрема вносить подання про призначення судді на посаду; забезпечує здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді; ухвалює рішення про звільнення судді з посади; надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; здійснює функції головного розпорядника коштів держбюджету щодо фінансового забезпечення своєї діяльності; бере участь у визначенні видатків держбюджету на утримання судів, органів та установ системи правосуддя.

ВРП складається з 21 члена, з яких 10 обирає З’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох призначає президент, двох обирає ВР, двох обирає З’їзд адвокатів України, двох обирає Всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою. Розмір винагороди члена ВРП встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.

Запропоновані законопроектом зміни розроблені з урахуванням рекомендацій та висновків Венеціанської комісії та згідно з європейськими стандартами, зокрема щодо складу ВРП, суб'єктів та принципів її формування.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла даний законопроект у другому читанні і в цілому 21 грудня. Спікер ВР Андрій Парубій підписав документ 27 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук