Двом підозрюваним у вбивстві Шеремета продовжили арешт ще на два місяці
Третю підозрювану відпустили під заставу
Печерський районний суд Києва у понеділок, 25 травня,продовжив арешт підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Так, музикант Андрій Антоненко перебуватиме під вартою до 23 липня, а дитяча лікарка Юлія Кузьменко – до 24 липня. Права внести заставу у них немає. Третю підозрювану, військову медсестру Яну Дугарь, суд відпустив під заставу у 168 тис. грн.
Як інформує «Громадське радіо», прокурори просили продовжити арешт підозрюваного.
Сторона захисту просила обрати Антоненку будь-який інший запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Суд задовольнив клопотання прокурорів і залишив підозрюваного під вартою.
Крім цього, адвокат Антоненка Дмитро Круговий просив суд перенести засідання, оскільки стороні захисту не дали можливості ознайомитися з матеріалами досудового розслідування. Адвокат вважає, що в матеріалах справи може бути більше інформації, ніж у них є зараз. Однак суддя Віталій Писанець відхилив це клопотання.
Круговий також заявив, що прокурори подали клопотання про продовження запобіжного заходу Антоненкові 22 травня, а термін арешту закінчується 1 червня. Він зазначив, що прокурори можуть подавати таке клопотання не менш ніж за 10 днів до закінчення терміну арешту. Адвокат просив повернути клопотання у зв'язку із закінченням термінів.
Крім того, Антоненка хотіли взяти на поруки 9 осіб, серед них також колишні і чинні депутати Верховної Ради, але суд відмовив у цьому клопотанні.
Друга підозрювана у вбивстві Шеремета Юлія Кузьменко перебуватиме під вартою до 24 липня включно.
Третю підозрювану – військову медсестру Яну Дугарь – суд відпустив під заставу в 168 тис. грн. Крім того, на неї покладено обов'язки прибувати до прокурора, слідчого, судді на кожну вимогу, утримуватися від спілкування зі свідками, не залишати без дозволу детектива, прокурора або суду, населений пункт, в якому вона проживає, повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання , здати паспорти для виїзду за кордон та інші документи, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та носити електронний браслет.
Нагадаємо, авто журналіста Павла Шеремета підірвали 20 липня 2016 року у центрі Києва. Незважаючи на значний суспільний резонанс, досі справа лишалася нерозкритою. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета до грудня 2019 року не було жодного офіційного підозрюваного.
Про затримання та оголошення підозр фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 12 грудня 2019 року. Слідство підозрює п'ятьох осіб: лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, добровольців АТО Владислава та Інну Грищенків, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, ветерана АТО Андрія Антоненка. Їхнє затримання викликало неоднозначну реакцію в суспільстві та обурило волонтерські і військові кола, які неодноразово виступали на захист своїх колег – не завжди мирно.
У кінці січня тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка назвав докази в справі про вбивство Шеремета недостатніми для того, аби передати справу до суду.