Пільги

Приємно, що Петро Олексійович одужує

БлогиБогдан Яременко , 5 серпня 2014 163
Богдан Яременко
Дипломат, громадський діяч, голова правління БФ «Майдан закордонних справ»

Вчора мій друг і наш заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий не без гордості за свого боса і нашого президента повідомив, що Порошенко поскасовував багато розпоряджень і указів, яким колишнім високопосадовцям виділялися і наділялися пільги. Валерій пише, що навіть не очікував, що таке рішення буде можливим - настільки непростим був процес його прийняття.

Думаю, що дуже непросте це рішення. Адже практично кожний чи багато хто з тих, хто писав чи візував це рішення, прийшов у владу, сподіваючись на якісь подібні або щонайменше якісь пільги. Плавали - знаємо (гріх цей і мене стороною не обійшов). Та і просто забрати у людей щось, що вони вважають по праву своїм (незалежно наскільки це міркування обгрунтоване) - складно.

Пільги влади - річ безсумнівно аморальна і непотрібна. Ну, подумайте, ось коли ми наймаємо, наприклад, будівельників спорудити нам щось чи якийсь ремонт зробити, ці люди ж не вимагають ще й путівки на море і безкоштовне проживання за наш рахунок? А влада, яку ми наймаємо розпоряджатися загальними активами, чомусь вважає, що має мати за наш рахунок ще й будиночки, квартирки чи кімнатки в Кончі Заспі чи в Пущі Водиці (автомобілі з водіями, телефони, щоб викликати водія з машиною - це у нас само собою). При чому це ж ніби ніде особливо і не прописано, але так повелось, що влада має бути імпозантною - в кортежі на чорних автомобілях з мигалками, і спокусливою - з нерухомістю і надбавкою за особливі умови роботи.

Непросте це рішення було мабуть і для самого Порошенка. В той час, коли Петро Олексійович лише став міністром закордонних справ, я саме боровся з владними спокусами в адміністрації президента Ющенка, тому добре пам"ятаю, що перші два листи президенту від Порошенка стосувалися присвоєння йому, Порошенку, найвищого дипломатичного рангу, і виділення для потреб МЗС гостьового будиночка в Пущі. Тому приємно, що Петро Олексійович одужує.

Але лікування це займе ще трохи часу. Ну, принаймні, допоки пільги не будуть скасовані і щодо колишніх президентів і прем"єрів. Бо якось я нічого про це не знайшов в указі президента, який так непросто приймався.

Знову ж таки завдяки недовгому, але насиченому перебуванню в адміністрації президента України в 2009-2010 роках мені достеменно відомо, що один з перших неопублікованих указів президента Януковича стосувався забезпечення житлом, обслугою і тд президента Ющенка. Якщо пригадуєте, саме в той час, коли цей указ вже був підписаний і Ющенко отримав "пільгову" нерухомість з кріпаками в Кончі Заспі, він і заявив, що питання його забезпечення - це на розсуд чинного президента: скаже на вокзалі жити - житиму. Так що є куди рости. І не лише президенту. Бо дуже дивно було бачити у списку власників чи користувачів "пільгової нерухомості" тих, хто останні роки був опозиціонером. Це, до речі, ще раз і остаточно переконало мене, що парламентську опозицію треба сприймати, як частину влади, а єдиною реальною опозицією в державі може бути лише громадянське суспільство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук