УГКЦ ліквідувала парафію Стрітення Господнього у центрі Львова

Храм у центрі Львова третій місяць залишається без настоятеля

УГКЦ ліквідувала парафію Стрітення Господнього у центрі Львова
фото alex.lviv.ua
У храмі Стрітення Господнього у центрі Львова моляться без священика

Митрополит Львівської архиєпархії УГКЦ Ігор Возьняк скасував парафію Стрітення Господнього у Львові. Таке рішення він прийняв у зв’язку із конфліктом, що уже кілька місяців триває між прихожанами церкви Стрітення Господнього, що на вул. Винниченка, 30а. Про це повідомила прес-служба Курії львівської архиєпархії УГКЦ.

Нагадаємо, у храмі Стрітення Господнього останні 17 років почергово проводили служби греко-католицький і римо-католицький священики. Між парафіянами постійно відбувалися сварки, і восени 2018 року митрополит Львівської архиєпархії УГКЦ Ігор Возьняк відкликав з храму свого священика. Після цього греко-католики забрали ключі від храму і перестали пускати туди римо-католиків. Зараз греко-католики самостійно проводять служби у храмі, а римо-католики моляться у приміщення Курії РКЦ, що розташована поруч.

«Зважаючи на останні події, пов’язані з храмом Стрітення Господнього у м. Львові (вул. Винниченка, 30а), бажаємо донести до відома вірних Львівської Архиєпархії УГКЦ, що 5 лютого 2019 року на підставі рішення Пресвітерської Ради Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор скасував парафію Стрітення Господнього», – мовиться у повідомленні львівської архиєпархії УГКЦ.

У прес-службі нагадали, що греко-католицька церква не є власником храму Стрітення. Раніше ZAXID.NET повідомляв, що цей храм належить організації «Релігійна громада української греко-католицької церкви парафії Стрітення Господа нашого Ісуса Христа».

«Оскільки у цій сакральній споруді продовжують відбуватися спільні літургійні моління, з огляду на добро вірних Львівської Архиєпархії УГКЦ бажаємо повідомити усіх, що на цей час богослужіння у храмі Стрітення Господнього провадять некатолицькі священики», – повідомили у львівській архиєпархії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук