Після угоди України з ЄС катастрофи не буде, – Медведєв
Заява щодо ситуації з підписанням Україною договору про асоційоване членство в ЄС не є ультиматумом, українська сторона, як і раніше, зможе бути спостерігачем у Митному союзі, однак не зможе бути членом об'єднання. У разі підписання договору України та ЄС «катастрофи не станеться». Про це сказав прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв у Астані.
"Це ніякі не ультиматуми, абсолютно. Ми дуже раді тому, що на сьогоднішньому засіданні Вищої євразійської економічної ради на рівні голів урядів були присутні наші спостерігачі - Україна і Киргизстан", - сказав Медведєв журналістам за підсумками засідання.
Він наголосив, що якщо говорити про ту стадію, на якій перебуває Україна в інтеграційному процесі, то оцінка російської сторони полягає в тому, що "щойно Україна підпише договір про асоційоване членство з Європейським Союзом, вона і де-юре і де- факто практично закриє для себе можливості повноцінної участі в Митному союзі", – пише Інтерфакс-Україна.
"Спостерігачем, звичайно, можна залишатися", - додав прем'єр.
«Ми далі будемо працювати, далі будемо співпрацювати. Україна - наш дуже великий торговий партнер, але, на жаль, я боюся, що обсяг торгового співробітництва та обсяг економічної взаємодії буде звужуватися", - зазначив російський прем'єр.
Він пояснив, що у разі підписання документа діятиме особливий режим роботи України з ЄС, зокрема на українську територію надійде великий обсяг європейських товарів, які тиснутимуть на ринок країни, у результаті чого ці товари опинятимуться на російському ринку.
"Ми не можемо байдуже до цього ставитися ", - сказав Д.Медведєв.
Він додав, що неодноразово українській стороні пропонувалося зважити всі позитивні сторони питань членства в МС та асоційованого членства в ЄС.
"Наскільки я розумію, наші українські партнери свій вибір зробили", - зазначив Медведєв.
Він нагадав про рішення уряду України щодо підписання договору про асоційоване членство з ЄС, а також заява президента України щодо того, що "вони готові займатися інтеграцією з Митним союзом лише у частині, не суперечить їх участі в договорі з ЄС".
"Це абсолютно коректна, правильна юридично фраза, що вони розуміють, що вони зможуть приєднатися до Митного союзу лише в частині, що не суперечить домовленостям з європейцями", - наголосив російський прем'єр, зазначивши, що українські партнери позначили свою позицію "гранично жорстко".
Водночас він зазначив, що проблема полягає в тому, що "цієї частини практично немає".
"Ми робили зіставлення і з цілою низкою позицій членство в двох митних союзах не стикується. Це майже неможливо. Ми, звичайно, можемо проводити переговори і ми будемо їх проводити. Але якщо говорити про повноцінну участь, а не про те, про що іноді наші українські партнери кажуть: ось ми підпишемо одну угоду - ось радість яка, вони підпишуть одну угоду з МС. Але заради цього не обов'язково бути спостерігачем, заради цього можна шукати альтернативні форми роботи", - сказав голова уряду РФ.
Нагадаємо, Україна планує підписати угоду про асоціацію з ЄС і зону вільної торгівлі в листопаді 2013 року. 18 серпня Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію з Європейським Союзом.