Пласт відлучив від дітей виховательку через покарання за русизми
Пласт справді заохочує вживання української мови. Однак фізичних покарань тут не застосовують. Це одне з основних положень скаутської методики – навчати позитивом, а не негативом. Інформацію в ЗМІ про те, що у Пласті карають за розмови російською мовою, пластуни спростовують.
«Пласт справді заохочує вживання української мови. І ми пишаємося цим так само, як прихильники російської мови власними здобутками. І це наша організація робить відповідно до положень Конституції та "Закону про мови". При цьому жодним положенням організація не втручається у особисте життя наших вихованців – це справа батьків і їх вибір. Пласт - організація добровільна: якщо дитина не має бажання грати з нами у Велику Гру – ми нікого не можемо примусити. Нам приємно, що все більше і більше батьків з усієї України довіряє нам частину вільного часу своїх дітей. І нам не має значення, з якої родини ця дитина – родини Президента чи селянина – для нас усі діти рівні і мають право на безпечне оточення, - зазначено у повідомленні прес-служби Пласту.
«Щодо фізичних покарань в Пласті. Їх немає. Це одне з основних положень скаутської методики – навчати позитивом, а не негативом. Так, у цьому напрямку перегини бувають – яскравим прикладом є випадок, описаний у ЗМІ. До слова, виховниця, яка допустила таке порушення, вже не займається з дітьми. Часто діти самі придумують правила власної гри – це методика стимулювання самоврядування у малих групах (гуртках та роях). Дитячий максималізм може призвести до того, що одним із правил стане присідання за вживання неправильних слів (матюків, суржику, американізмів, жаргонізмів – чому автора зацікавили лише русизми? Сподіваємося, що це не є ілюстрацією того, що автор просто знайшов те, що хотів знайти). Наша методика допускає такі дії – за певний час діти самі розуміють, що це не працює, і відмовляються від цього. І це усвідомлене рішення, а не накинуте згори. Саме такі рішення залишаються у свідомості на все життя. При цьому необхідною є роль дорослого члена організації – побачити межу, де гра переходить у небезпечні дії. І чим молодші діти, тим роль важливіша. Провина виховниці у тому, що вона випустила процес з-під контролю. Дякуємо журналістам, що звернули нам на це увагу. Не обіцяємо, що у нашій діяльності не буде більше помилок – не помиляється лише той, хто нічого не робить. Але спільними зусиллями ми зробимо нашу організацію і ціле суспільство кращим», - зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, днями у ЗМІ зявилася інформація, що "зарядку" за русизми вперше ввели цього літа в Пластунському таборі на Івано-Франківщині, куди з'їхалися діти з різних міст України. Спочатку "порушника" штрафували п'ятьма присіданнями за російську фразу, але самі діти запропонували посилити покарання.