Поліції та СБУ доручили контролювати габаритно-вагові обмеження на дорогах

Президент України закликав уряд розробити програму реформи «Укртрансбезпеки»

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду щодо термінових заходів, спрямованих на боротьбу з порушенням вантажівками габаритно-вагових обмежень на українських дорогах.

Під час наради голова МВС Арсен Аваков запропонував передати патрульній поліції функцію контролю за дотриманням безпеки на дорогах, зокрема і габаритно-вагової, повідомили у прес-службі Офісу президента.

Міністр зазначив, що через законодавчі обмеження працівники «Уктрансбезпеки» не можуть самостійно контролювати дотримання цих обмежень і ефективно діють тільки у співпраці з поліцією. Крім цього, за словами Авакова, інспектори «Укртрансбезпеки» через низькі зарплати мають значні корупційні ризики.

Натомість Зеленський доручив главі МВС забезпечити можливість виконання Нацполіцією функції «Уктрансбезпеки» щодо контролю габаритно-вагових обмежень. Також він запропонував приєднатися до протидії перевантаженості доріг СБУ.

«Я хотів би, щоб ви організували спільну роботу з СБУ – зробити всі заходи запобігання порушенню норм габаритно-вантажного контролю, насамперед на дорогах загального користування», – заявив Зеленський.

Глава Служби безпеки Іван Баканов підтримав ініціативу Зеленського і заявив про готовність приєднатися.

Президент також зазначив, що паралельно з терміновими заходами із боротьби з перевантаженістю доріг необхідно розробити програму реформи «Укртрансбезпеки».

До слова, у вересні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про автоматичний габаритно-ваговий контроль за допомогою комплексів зважування вантажівок в русі (Weight-in-Motion). У 2020 році планують встановити 30 комплексів автоматичного зважування в русі.

Нагадаємо, шо у вересні минулого року Володимир Зеленський підписав закон про підвищення штрафів за перевантажені фури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук