Польща просить львівського депутата спростувати поширену у Facebook інформацію
Польща просить львівського депутата спростувати поширену у Facebook інформацію про причетність консула Польщі до аварії в Раві-Руській. Міністерство закордонних справ України звернулося до Львівської міської ради з проханням розглянути ноту Посольства Республіки Польщі в Україні щодо поширення інформації про причетність консула до аварії на кордоні. Посольство просить видалити відео аварії на сторінці спільноти «Варта-1» у фейсбук за 4 липня 2016 року та спростувати інформацію про причетність до неї консула. Про це повідомили депутати Львівської міської ради у понеділок, 1 серпня, під час засідання комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова.
Мова йде про ДТП у пункті пропуску в Раві-Руській на українсько-польському кордоні, коли автомобіль на швидкості заїхав у натовп людей, які перекрили дорогу на Польщу, внаслідок наїзду травмовано трьох людей. Інформацію про аварію та її відеозапис опублікував на сторінці «Варта-1» у фейсбук депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.
«У повідомленні я не вказував, що це машина консула Польщі, цю інформацію подала громада, яка була на місці аварії. Що ж до самого відео, то те, яке просять видалити, я насправді не викладав у мережу і не збираюся цього робити. На «Варті-1» є інший ролик, де є запис від моменту, коли вже сталася аварія. Згідно з цією нотою, якщо я порушуватиму умови документа, то це у майбутньому означатиме, що мене позбавлять візи», - пояснив Ігор Зінкевич.
Фото авто, яке на швидкості влетіло у натовп людей 4 липня в Раві-Руській (Фото з Варта-1)
Як пояснив ZAXID.NET заступник голови комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міської ради Андрій Шевців, депутати звернуться до управління інформаційної політики та зовнішніх відносин з проханням написати Посольству Польщі листа про те, що конфлікт вичерпаний.
«Відео в мережі нема і ми скеруємо інформацію про те, що конфлікт вичерпаний до відправників цієї ноти», - повідомив Андрій Шевців.
Нагадаємо, із 4 липня Польща на місяць призупинила малий прикордонний рух для українців. Через це мешканці прикордонної зони в понеділок вийшли з протестами: вони заблокували дороги, які ведуть до кордону з Польщею, у чотирьох із шести пунктів пропуску: у Грушеві, Краківці, Раві-Руській та Шегинях. 4 липня ввечері вдалося розблокувати дорогу у Грушеві. Натомість три інші залишалися заблоковані. Люди ходили пішохідними переходами навіть вночі.