Помер Борис Патон
Йому був 101 рік
До теми
На 102 році життя 19 серпня помер український науковець, президент Національної академії наук України Борис Патон.
Про це в коментарі «Українській правді» повідомили в апараті РНБО. Зараз формується державна комісія з поховання, яка вирішуватиме основні питання.
Як повідомили джерела «Суспільного», з 11 серпня Патон лікувався в Інституті кардіохірургії ім. Амосова через численні захворювання серця. Причиною смерті стала зупинка серця.
«Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті. І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна. У віці 101 року від нас пішов великий українець», – написав на Facebook президент Володимир Зеленський.
Свої співчуття з приводу смерті Бориса Патона також висловив мер Львова Андрій Садовий.
«Такі люди, як Борис Патон – це люди цілої епохи. Вони не просто змінюють історію, вони самі і є тією історією. Україні і нам усім пощастило мати Бориса Патона, вчитись у нього. Щирі співчуття родині. Ім'я Бориса Патона назавжди закарбоване у серці кожного з нас», - зазначив Андрій Садовий.
Біографія
Борис Патон – український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952), президент НАН України (з 1962), перший нагороджений званням Герой України (1998).
Народився 27 листопада 1918 року в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську і докторську дисертації. Він виступив автором понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.
Його головні наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення, управління зварювальними процесами.
У 1953 році очолив Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона. Звання Героя України отримав за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.
З 1962 року очолював НАН України, проте, як пише «Громадське», у березні 2020 року він не подав свою кандидатуру на вибори президента НАН і залишив посаду.