Помер ветеран українського визвольного руху Іван Губка

У понеділок, 11 серпня, помер ветеран українського визвольного руху Іван Губка-«Недоля», родом із Львівщини (Жовківський район), якому було 82 роки.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Львівської облради.

З юності він зв’язав своє життя з Українською повстанською армією, за що в 1948-1957 роках відбув своє перше ув’язнення. Після звільнення здобув вищу освіту у Львівському торгово-економічному інституті, але не припинив боротьби за волю України.

У 1967-1978 роках знову перебував в ув’язненні. Після звільнення брав активну участь в політичному та громадському житті України.

Іван Губка – учасник Норільського повстання, член Українського національного фронту, один із засновників Товариства політичних в’язнів і репресованих України, Братства ветеранів УПА. Заснував легальне видання журналу «Воля і Батьківщина», у якому відновив усі матеріали підпільних видань УНФ та УНФ-2, член ОУН (бандерівців) «Недоля».

Окрім того, він зберіг для нащадків правду про визвольну боротьбу в багатьох виданнях, автором яких був: «Перемога і трагедія», «У царстві сваволі» (у 2 частинах), «Крах більшовицької імперії», «Унівська битва», «Дорогою боротьби» (у 2-х томах), «Правда про Норильськ» тощо.

Парастас відбудеться сьогодні, 12 серпня, в каплиці біля Личаківського цвинтаря о 20:00. Поховають Івана Губку завтра, 13 серпня, на Личаківському цвинтарі у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук