Порошенко каже, що про перенесення виборів не може бути й мови
Кандидат в президента, нардеп Петро Порошенко заявив, що розмови про перенесення президентських виборів треба розглядати як «державну зраду».
Про це він сказав під час 7-го Київського форуму з безпеки, інформує delo.ua.
"Про перенесення президентських виборів, призначених на 25 травня, не може бути й мови", - наголосив Порошенко.
За його словами, черговий форум безпеки проходить в умовах, "коли Україна стала об'єктом агресії, частина території окупована, коли із зовнішніх джерел ведеться підрив екстремістами стабільності в південно-східних регіонах України, а післявоєнна система європейської безпеки зруйнована".
У таких умовах, на його думку, найбільш пріоритетним є проведення виборів президента України 25 травня. "Будь-які розмови про перенесення волевиявлення необхідно розглядати як "державну зраду", - вважає Порошенко.
"Не може бути й мови про будь перенесення виборів, з будь-якого приводу, - це державна зрада. Оскільки якщо вибори не будуть проведені, ризики та загрози кардинально зростуть. Ті, хто сьогодні намагається або у вигляді внесення законопроекту, або у вигляді діалогу заявляти, що зараз вибори не є вчасними, є зрадниками держави", - заявив він.
Порошенко наголосив, що після проведення виборів першочерговим має стати об'єднання українського суспільства і проведення рішучих реформ. На думку Порошенка, саме процвітання України допоможе повернути країні анексований Росією Крим.
Крім того, він заявив, що всі питання, пов'язані з конституційними змінами і майбутнім української держави, повинні вирішуватися виключно українським суспільством, а не іншими сторонами за межами країни.
"Ми не повинні сьогодні створити прецедент, коли питання українських конституційних змін обговорюється за межами України без участі України", - наголосив Порошенко.
На його думку, до початку "будь-яких переговорів" конституційна комісія Верховної Ради повинна запропонувати українському суспільству на обговорення концепцію конституційних змін. У цій концепції необхідно вказати чіткий баланс повноважень між урядом і президентом, а також серйозне делегування повноважень місцевим органам управління. При цьому, необхідно створити "міцну вертикаль влади, яка гарантує суверенітет і територіальну цілісність нашої держави".