Порошенко назвав Раду Безпеки ООН неефективною і заявив, що вона потребує реформування

Значна кількість російських військових сил і засобів перекидається до Сирії кораблями, які базуються в Криму

Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Рада Безпеки ООН продемонструвала свою неефективність у розв’язанні конфлікту в Сирії, а також у реагуванні на агресію Росії проти України і потребує реформування.

«Я не можу не зазначити, що ООН, зокрема її основний орган – Рада Безпеки, продемонстрували свою неефективність у вирішенні конфлікту в Сирії. Ця неефективність підриває місію всієї Організації і кидає виклик самому її існуванню», – сказав президент під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН в середу, 21 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, ООН недостатньо відреагувала на збройну агресію Росії проти України і окупацію Криму, що надало можливість Росії використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії.

«Значна кількість російських військових сил і засобів перекидається до Сирії кораблями, які базуються в Криму», – наголосив президент України.

У зв’язку з цим, на думку Порошенка, існує нагальна і критична необхідність реформувати раду Безпеки, насамперед, у питанні застосування права вето. «Ніякі вето не повинні блокувати дії РБ, коли вона має реагувати на ситуації, пов’язані з масовими злочинами», – наголосив український президент.

Він висловив упевненість, що політичний процес у Сирії має бути спрямований на відновлення суверенітету і територіальної цілісності країни, а також на створення інклюзивного перехідного урядового органу з широкими виконавчими повноваженнями, який заслуговує довіри.

«Ми переконані, що немає альтернативи дипломатичному врегулюванню цього (сирійського) конфлікту і закликаємо консолідувати також міжнародні зусилля, щоб покласти край цій трагедії», – сказав Порошенко.

До слова, збройний конфлікт триває в Сирії з березня 2011 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук