Порошенко підписав закон, який починає тотальну судову реформу в Україні

Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», який закладає правові основи для проведення судової реформи.

Як зазначається на сайті президента, цей закон спрямований на очищення суддівського корпусу, підвищення відповідальності суддів, спрощення доступу громадян до правосуддя, забезпечення передбачуваності судових рішень, удосконалення роботи судової системи в цілому та забезпечення реальної реалізації права громадян на справедливий, чесний та неупереджений суд.

Верховна Рада прийняла цей закон ще 12 лютого. Він запроваджує прозорий та публічний порядок призначення суддів на будь-які посади виключно на підставі конкурсу. Конкурсна процедура передбачена і при формуванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції.
Також, згідно з новим законом, суд розширює гарантії рівності громадян перед законом і судом, гласності та відкритості судового процесу, обов'язковості рішень суду.

Зазначимо, що тепер відкритою стає вся інформація щодо суду, який розглядає справу: стадії її розгляду, місце та час засідань, забезпечується відкритий доступ до всіх судових рішень. Також законом гарантується право кожного бути присутнім на судовому засіданні, проводити фото- та відео- зйомку.

Закон, між іншим, передбачає, що висновки Верховного суду України щодо застосування норм права стають обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, а всі суди нижчих інстанцій мають враховувати їх при вирішенні справ. Зазначені зміни спрямовані на однакове застосування судами норм матеріального та процесуального права та забезпечення передбачуваності судових рішень.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що Порошенко розповів про старт реформи місцевого самоврядування і появу префектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук