Порошенко пропонує позбавляти депутатів ВРУ повноважень за прогули

Порошенко пропонує позбавляти депутатів ВРУ повноважень за прогули
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко доручив Конституційної комісії вивчити можливість включення до Конституції положення про дострокового позбавлення мандатів народних депутатів України їх мандата за прогули засідань Верховної Ради без поважних причин. Про це йдеться у відповіді президента України на електронну петицію № 22/000248-еп.

«Враховуючи основні завдання цього спеціального допоміжного органу, я звернувся до голови Конституційної комісії, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням на засіданні робочої групи Конституційної комісії з питань організації державної влади і децентралізації розглянути питання про внесення зміни до статті 81 Конституції України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі його відсутності без поважних причин на трьох пленарних засіданнях Верховної Ради України протягом однієї чергової сесії», – йдеться у відповіді президента.

Порошенко наголосив, що прогули засідань Ради є властивими для українського парламентаризму. При цьому президент звернув увагу на те, що встановлення відповідальності народних представників за пропуск без поважних причин засідань парламенту є досить поширеним явищем в демократичних державах світу, зокрема, США, Великобританії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії.

Зазначимо, на початку жовтня електронна петиція з пропозицією знімати мандат нардепа за пропуски засідань Верховної Ради набрала більше 25 тис. підписів, необхідних для її розгляду президентом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук