Порошенко ветував закони про оцінку впливу на довколишнє середовище та стратегічну екооцінку

Президент України Петро Порошенко застосував вето до двох «екологічних» законів – № 2009а-д «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» та № 3259 «Про стратегічну екологічну оцінку». Відповідна інформація опублікована в картках законопроектів на сайті Верховної Ради.

«31.10.2016 Повернуто з пропозиціями президента», – йдеться у повідомленнях щодо статусу документів. Також зазначено, що в даний час закони готуються на розгляд з вето глави держави.

Уточнимо, що замість традиційних пропозицій до текстів документів Петро Порошенко подав повні версії законів в запропонованій ним редакції.

Згадувані законопроекти були прийняті Верховною Радою 4 жовтня. Законопроект «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» встановлював європейські норми оцінки впливу підприємств на довкілля. Законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» зобов'язував органи влади планувати на тривалу перспективу можливий вплив на довкілля рішень щодо стратегії розвитку регіону, створення підприємств, особливо тих, які видобувають корисні копалини.

Представництво Євросоюзу в Україні привітало ухваленя цих законопроектів, і заявило, що вони «відповідають правилам ЄС і найкращим європейським практикам».

Прийняття законопроекту «Про стратегічну екологічну оцінку» було передбачене зобов’язаннями України щодо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Ухвалення законопроекту «Про стратегічну екологічну оцінку» – це наше пряме зобов’язання згідно з Угодою про асоціацію, де особлива увага приділена саме екологічній складовій. Подібні закони ухвалені всіма без винятку країнами Європейського Союзу», – раніше заявляв міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

30 жовтня президент Петро Порошенко у зв’язку з завершенням першого етапу електронного декларування доходів держчиновниками заявив, що Україна виконала усі 144 вимоги, необхідні для безвізового режиму з ЄС.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук