Порошенко відзначив роль УГКЦ у здобутті Україною незалежності

Петро Порошенко відвідав Загальноукраїнську християнську прощу в селі Зарваниця на Тернопільщині

У часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами, саме УГКЦ створила прообраз українського національного організму на основі церковної структури. Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи у Зарваниці на Тернопільщині під час Загальнонаціональної прощі, повідомляє «Укрінформ».

«Особливе місце в українській історії посідає Українська Греко-Католицька Церква. Вона забезпечила постійну комунікацію із західноєвропейською християнською спільнотою. Вона вже багато століть опікується українською паствою. В часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами, саме УГКЦ, особливо в часи владарювання митрополита Андрея Шептицького, на основі церковної структури створила прообраз українського національного організму... Священники, їхні сини, їхні онуки цілими династіями формували українську інтелігенцію», – сказав Порошенко.

Порошенко підтримав слова глави УГКЦ Святослава (Шевчука) про великого митрополита Шептицького як про «етнарха українського народу», як про батька української нації, «дух, думка, молитва якого вийшли далеко поза рамки історичного періоду, в якому він служив Богові і людям».

Глава держави зазначив, що національне відродження 80-х років минулого століття почалося із відродження УГКЦ:.

«Услід за Церквою з катакомб вийшла і ціла Україна. Українська Греко-Католицька Церква весь період свого служіння, заплативши кров’ю святих мучеників, непохитно відстоює віру Христову та українську державність», – сказав Порошенко.

Своєю чергою, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) подарував президентові України копію чудотворної ікони Божої Матері Зарваницької. Також він висловив сподівання на досягнення єдності усіх християнських церков.

«Дякуємо за те, що Ви сьогодні є разом з нами, поєднані в молитві. Дозвольте Вам подарувати на згадку про Ваше паломництво копію чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері. Вона - свідок неподіленої Київської церкви», - сказав Блаженніший Святослав.

Зазначимо, що на Тернопільщині триває Загальноукраїнська проща до Зарваниці, де розташований Марійський духовний центр, що входить до 15 Марійських центрів світу.

Головна святиня Духовного центру у Зарваниці – чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері, біля якої зафіксовано численні факти зцілень. Вона зберігається нині у храмі Пресвятої Трійці, збудованому ще у 1754 році. Крім церкви Св. Трійці, на західній околиці села зведено величний собор Зарваницької Божої Матері, який може вмістити понад 1500 прочан.

Щоліта під час багатолюдних прощ до Зарваниці приходить до 300 тис. і більше прочан.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук