Потрібно створити незалежну комісію, яка б перевіряла довідки, – заступник військкома Львівщини
До теми
- У Львові недобір військовозобов’язаних медиків через їхні «захворювання» ZAXID.NET
-
Кого заберуть на війну.
Військовий комісар Львівщини пояснив, як відбуватиметься мобілізація ZAXID.NET - Військкомат Львівщини пояснив, як діяти чоловікам у разі отримання повістки ZAXID.NET
- Третьою хвилею мобілізації доповнять військові частини на сході ZAXID.NET
Заступник військового комісара з роботи з особовим складом та громадськістю Львівського обласного військового комісаріату Борис Андрєєв вважає, що потрібно створити незалежну комісію, яка б перевіряла достовірність довідок про хвороби, які приносять військовозобов’язані.
Про це він розповів у коментарі ZAXID.NET.
«Якщо б провести таку часткову перевірку, то думаю, що в окремих випадках поставлені діагнози не підтверджувалися б», – зазначив заступник комісара.
За словами Андрєєва, мобільний військовий госпіталь, до якого набирають медиків з Львівської області станом на 5 серпня укомплектований тільки на 60%. У багатьох військовозобов’язаних лікарів з’явилися довідки про хвороби, видані їхніми ж колегами.
Комісії, яка б перевіряла правдивість таких довідок зараз не існує.
Заступник військового комісара Львівщини пояснив, що у кожному районному військовому комісаріаті зараз працює військово-лікарська комісія, персональний склад якої затверджується головами РДА. Якщо комісія не може встановити діагноз, то військовозобов’язаний скеровується на поглиблене вивчення у стаціонарні медичні заклади. Тут видають довідки, на підставі яких комісія приймає рішення про придатність чи непридатність до служби у війську. Саме тут проявляється корупційна складова.
За словами Бориса Андрєєва, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА звернувся до керівників медзакладів області, щоб лікарі направили військовозобов’язаних медиків для роботи у мобільному військовому госпіталі. Зголосилися близько 30 добровольців.
«Серед них переважна частина – старші чоловіки-медики, яким понад 60 років. Лише одиниці з них за віком підходять для служби у війську», – зазначив Андрєєв.
Як повідомляв ZAXID.NET, 22 липня Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію». За нього проголосували 232 народних депутати.
Документом передбачається, що до зони АТО поїде третя хвиля військовозобов'язаних. Часткова мобілізація дозволить залучити ще 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення.