Пожежа в торговому центрі: хто останнім має покинути приміщення?

Суспільство16 квітня 20187270
Пожежа в торговому центрі: хто останнім має покинути приміщення?
фото realno.te.ua
Пожежа

Дим, сигналізація, евакуація – все як насправді на навчальній тривозі у King Cross Leopolis, що відбулася сьогодні зранку. Працівники магазинів та перші відвідувачі не поспішають покидати приміщення або роблять це вкрай неохоче. Причина такої безпечності, мабуть, у тому, що нашим торговим центрам ще не доводилося стикатися з серйозними нещасними випадками. Але незнання правил, як відомо, не знімає відповідальності. Саме тому така навчальна тривога покликана не лише перевірити координованість дій та справність систем, а й ще раз нагадати гостям та персоналу торгового центру: до надзвичайних ситуацій треба ставитися вкрай серйозно.

Сама ж евакуація відбувається чітко за планом: вимикається електроенергія та вентиляція, після чого одразу вмикається оповіщення із закликом негайно покинути торговий центр. Спеціальні протипожежні брами локалізують місце загорання, щоб не дати полум’ю поширитись далі. До речі, на пожежу в KingCross Leopolis розраховані не лише спеціальні брами, а й вогнестійкі двері стандарту EI-60, здатні чинити опір вогню протягом години.

«Згідно норм, планово такі навчання у нас проводяться два рази на рік. А сьогодні це більше навчально-стресуючий захід, – сказав Василь Климко, технічний директор ТРЦ King Cross Leopolis. – Ми хочемо наглядно показати і працівникам, і відвідувачам, як виглядає дим, як відбувається евакуація. Пожежні виходи у нашому торговому Центрі весь час світяться зеленими ліхтариками, а під час надзвичайної ситуації, як от сьогодні, охоронці спрямовують усіх до найближчого виходу».

Серед працівників, змушених відірватись від роботи, далеко не всі розуміють необхідність таких навчань. Але є й ті, хто підтримує такі заходи, завдання яких не лише позбавити паніки в момент надзвичайної ситуації, а й довести дії людини до автоматизму.

«Дуже швидко зорієнтувались, – розповіла Вікторія, що працює в дитячому закладі «Манюляндія». – Там охоронець стояв, нікого не впускав і всіх на аварійний вихід через сходи провів. Дуже добре, що проводять таке навчання, нас усіх вивели одразу, направили, не було ніякої метушні».

Цього разу повна евакуація ТРЦ King Cross Leopolis зайняла 15 хвилин, найбільш злагоджено діяли працівники Ашану, які покинули торгові зали за 3 хвилини. Останніми ж, у випадку пожежі, з приміщення виходять штатні пожежники, представники технічного відділу та охоронці, які впевнюються у тому, що більше нікого в торговому центрі не залишилося.

Загалом же, навчальна тривога показала: технічні системи в King Cross Leopolis до пожежі повністю готові. Лишається вірити, що навчання покращило й готовність людей – готовність без зайвих питань та паніки, зберігаючи спокій, евакуюватись згідно плану у максимально короткий час.

Автор Марія Дяків

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук