Пожежі у Чорнобильській зоні наблизилися до сховищ радіоактивних відходів

Чорнобильська зона горить з 4 квітня

Пожежа в Чорнобильській зоні горить з 4 квітня

Вогонь у Чорнобильській зоні дістався до Прип’яті і тепер палає за 2 кілометри від сховищ радіоактивних відходів, повідомив член громадської ради при Держагентстві з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.

«Зараз вогонь дістався Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів “Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС», – повідомив він.

«Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території. У мене два варіанти: чи то до Кабміну не доводять реальну ситуацію, чи він обрав політику замовчування радянської влади, як у 86 році», – наголосив Ємельяненко.

Пізніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) у Чорнобильській зоні перебувають у безпеці й вогонь їм не загрожує.

Він зазначив, що в Чорнобильській зоні існують три таких сховища, і всі вони розташовані на безпечній відстані від пожежі. З його слів, СВЯП-2 взагалі не заповнено ядерними відходами.

«СВЯП-1, на якому зберігається відпрацьоване ядерне паливо з зупиненої у 2000 році Чорнобильської АЕС, знаходиться на території самої АЕС. Там зараз повністю безпечно. Будь-які загоряння виключені. Сховище відпрацьованих ядерних відходів “Підлісне” також розташоване у безпечному щодо лісових пожеж місці і також являє собою неспалимі залізобетонні конструкції», – повідомив Геращенко.

Він розповів, що навколо «Підлісного» був вирубаний ліс, щоб уникнути загрози пожежі. Геращенко уточнив, що до найближчих зелених насаджень відстань більше 100 метрів. За його словами, рятувальники ліквідували пожежу, що йшла у бік «Підлісного», у понеділок вранці.

Нагадаємо, масштабна пожежа у зоні відчуження палає з 4 квітня. За інформацією поліції, за даними поліції, вона виникла в результаті умисного підпалу трави «заради забави».

Пожежу гасять понад 300 рятувальників, вона вже завдала шкоди на десятки мільйонів гривень.

Станом на 17:00 понеділка, 13 квітня, рятувальники гасили пожежу на території Корогодського та Денисовецького лісництв. Пожежу на території Котовського лісництва ліквідовано.

Рятувальники запевнили, що радіаційний фон у регіоні – в межах норми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук