Працівник Дрогобицького лісгоспу впіймав своїх колег на порушеннях під час вирубки дуба
Минулоріч мисливствознавець Василь Дмитришин виявив порушень на 10 млн грн
Колишній майстер лісу, а тепер – головний мисливствознавець Дрогобицького району Василь Дмитришин стверджує: замість хворих і слабих дерев лісівники порізали найздоровіші. А отриману деревину занизили у вартості.
Василь Дмитришин – справжній головний біль для лісових браконьєрів у районі. Лише минулоріч чоловік виявив порушень на 10 млн грн. Про чергову підозрілу рубку спершу доповів головному лісничому Дрогобиччини.
«Поки ще є незавершений злочин, я запрошую вас як спеціаліста, аби ми виїхали і поставили хрест поки ще ніхто нічого не розікрав», – каже Василь Дмитришин головному лісничому ДП «Дрогобицьке лісове господарство» Василю Кінашу.
Головний лісничий порадив дзвонити директору. Але сам керівник лісгоспу їхати з журналістами не захотів. Та вже на шляху до Воля-Якубівського лісництва зателефонував до Василя Дмитришина. Просив не везти туди журналістів. На самому місці, де рубали дерева, журналістам теж не були раді.
«Будь ласка, вийдіть за межі. Іде робота», – намагався позбутися журналістів із території рубки майстер лісу Воля-Якубівського лісництва Михайло Фортуна.
Поряд із дорогою лежать уже зрубані дуби. Більшість із них пристойної товщини та з довгими стовбурами. Лісники, за словами мисливствознавця, занизили якість деревини.
«Є позначено «напівділове». Ми починаємо міряти, що пішло в нас півділовим: 1, 2, 3, 11 метрів стовбур – оце пішла продукція півділовою. Різниця між дровами і діловою в середньому буде 4-5 тисяч із одного куба», – продемонстрував порушення районний мисливствознавець Василь Дмитришин.
Саме така різниця і осідає у кишенях нечесних лісівників. Та й саму рубку, за словами Василя Дмитришина, провели по-варварськи. Найбільші дерева втнули під корінь, а вони при падінні поламали стовбури молодих. Тож їх тепер теж доведеться зрубати.
«На прохідній рубці повинні зніматися дерева хворі, ті, що відстали в рості, але ні в якому разі не здорові. Якщо подивитися, що вони тут просвітлили, то вони познімали грубі червоні дуби. А оцей дуб якраз мав рости по такій рубці», – продовжує екскурсію вирубкою Василь Дмитришин.
Урешті на місце рубки приїжджають головний лісничий Василь Кінаш та начальник лісового відділу Роман Лопушанський. Саме останній відводив дерева на вирубку. За лісовим квитком на майже 8 га лісу під час прохідної рубки зрізали 148 кубометрів. Із них лише 26 м3 – ділова деревина. Решта записані як дрова.
Начальник лісового відділу стверджує: вирубують червоний дуб, щоби врятувати інший вид.
«Дана рубка проводиться, як догляд за дубом звичайним. Так як червоний дуб становив загрозу для отого дуба звичайного, якому ще рости 30-40 років, ми його забов’язані були забрати», – пояснив начальник лісового відділу Роман Лопушанський.
На місце рубки викликали поліцію. Слідчо-оперативна група зафіксувала заяву Василя Дмитришина про порушення під час рубки. Директор лісгоспу не на камеру пообіцяв провести службове розслідування. Свою перевірку має провести і обласна екологічна інспекція.