Представник Держдепу США заявив про бажання російськомовних жителів Донбасу бути з Україною

«Всі вони проживають тут і кажуть, що територію необхідно повернути Україні»

Спецпредставник Держдепу США Курт Волкер на Донбасі

Навіть російськомовні мешканці Донбасу, етнічні росіяни, хочуть, щоб Донбас повернули Україні, що повністю суперечить кремлівській риториці. Про це заявив спецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер, інформує «Голос Америки».

Волкер зазначив, що таке бажання висловлювали всі люди, з якими він спілкувався під час відвідування Донбасу. За представника США, мешканці Донбасу постійно відчувають стрес і тиск, що дуже виснажує.

«Цікаво, що всі вони (люди, з якими спілкувався Волкер, – ред.) спілкувалися російською, це, очевидно, етнічні росіяни. Всі вони проживають тут і кажуть, що найголовніше це мир, і що територію необхідно повернути Україні. Вони про це дуже чітко заявили», – сказав він.

«Коли ми чуємо від російської влади, що російськомовне населення налаштоване проти України, відчуває загрозу, що це етнічний конфлікт, то це, очевидно, не так», – сказав Волкер.

Він додав, що тиск відчувають і представники ОБСЄ, зокрема, у тому, що з лютого їм складно отримати доступ до українсько-російського міжнародного кордону. Представники ОБСЄ припускають, що Росія має, що приховувати, якщо їх не допускає.

«Росіяни намагаються змусити українців і міжнародну спільноту спілкуватися з маріонетковими режимами – так званими Донецькою і Луганською народними республіками – однак вони насправді не мають контролю (над цією територією – ред.), і тому потрібно говорити з росіянами, щоб мати змогу ефективно спілкуватись про такі речі», – сказав Волкер.

Повідомляється, що Волкер прибув на Донбас 14 травня. За його словами, він мав намір «побачити ситуацію на місцях і дізнатися про гуманітарну кризу на Донбасі».

Раніше представник Держдепу США констатував, що Росія не виконує положення Мінських домовленостей та заявив, що якщо Росія хоче досягти своїх цілей у намаганні вплинути на Україну та наблизити її до себе, їй варто починати з виведення своїх військ з Донбасу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук