Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі відкрив „Клініку дружню до молоді” у Червонограді
У Червонограді відбулося урочисте відкриття „Клініки дружньої до молоді” на базі Червоноградської дитячої поліклініки. Цей проект впроваджений за участю червоноградської міської влади за ініціативою та фінансового сприяння Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. До Червонограда приїхали керівник представництва ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі, представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Олена Сакович та начальник відділу охорони материнства і дитинства ГУОЗ Львівської ОДА Ірина Микитчак.
Перша зустріч гостей відбулася у міській раді за участі міського голови Ігоря Чудійовича та керівників міських закладів охорони здоров’я і соціальних служб Червонограда.
Розпочинаючи зустріч Олена Сакович нагадала, що Львівщина має дружні тісні та плідні контакти із представництвом ЮНІСЕФ з впровадження проектів, які скеровані на вирішення проблем молодих людей. Зокрема, в області нині працюють шість „Клінік дружніх до молоді”, чотири з них - за підтримки ЮНІСЕФ. Вона також нагадала, що співпраця в області почалася з проекту підтримки грудного вигодовування, а нині з’явилася ціла мережа лікарень, доброзичливих до дитини. Місто Червоноград, зазначила Олена Сакович, також готується здобути такий сертифікат.
Наразі ж Червоноград працює в рамках проекту „Місто дружнє до дитини”. Міський голова Ігор Чудійович розповів, що в місті є база роботи з молоддю - є певні напрацювання з відділом освіти, в центром соціальних служб для молоді. Створено також дитячу дорадчу раду при міському голові, затвердили цільову програму. Створення в місті „Клініки дружньої до молоді” за участі ЮНІСЕФ, як зазначив мер, є дуже важливим не тільки з матеріальної сторони. Медико-соціальні послуги, які надають молоді, побудовані на стосунках доброзичливості, доступності та конфіденційності. Зокрема "Клініка дружня до молоді" дає шанс вирішити "інтимну" проблему без нав’язливих повчань, дізнатися, які інфекції передаються статевим шляхом, СНІД, методи контрацепції, отримати більше інформації про СНІД, шляхи зараження та як вберегтися від страшної хвороби.
Джеремі Хартлі під час зустрічі продемонстрував, що є діловою і дієвою людиною. Першим його запитанням було: ”Що у вас змінилося з часу, коли я тут був вперше півтора роки тому?” Практичні результати роботи представник ЮНІСЕФ та гості оцінили на місці. У приміщення „Клініки дружньої до молоді” вони поспілкувалися з працівниками клініки, побачили кабінети, у яких працюють медики. Джеремі Хартлі зазначив, що бачить результат вкладених коштів - ремонт, придбання меблів та обладнання, а також він цікавився кількістю звернень молодих людей у клініку.
"Найбільше звернень впродовж перших трьох місяців роботи було до психолога та гінеколога, - поінформувала завідувач "Клініки, дружньої до молоді" Надія Гуменюк. Найчастіше звертаються підлітки, чиї батьки перебувають на заробітках за кордоном. Психолог „Клініки” також спілкується із учнями у школах міста, причому проводить бесіди зі школярами без присутності педагогів”. Окрім згаданих лікарів, в клініці також працює педіатр, уролог та соціальний працівник.
"Клініка, дружня до молоді" покликана поєднати в собі функції як суто медичної, так і соціально-психологічної допомоги підліткам, які нерідко не знають, куди звертатися за кваліфікованою консультацією. Клініка розташована у зручному місці - на 1 поверсі дитячої поліклініки, туди веде окремий вхід. У клініці передбачено особливий режим роботи. Години прийому зручні для школярів - з 14 до 18 години, а спілкуватимуться з лікарем стільки, скільки потрібно. Однією з умов психологічної комфортності такого закладу медичного обслуговування для підлітка є цілковита анонімність.
Наостанок зустрічі Джеремі Хартлі отримав подарунок від міської влади, а клініка - телевізор від місцевого осередку „Нашої України”.