Предстоятель УГКЦ розповів про спосіб, який допоможе пришвидшити реформи в Україні
Українському суспільству треба набратись терпіння, адже реформи не робляться швидко, а змінювати країну потрібно починаючи із самого себе. Тому якщо усією громадою взятися за зміну країни на краще, то цей процес буде не таким довгим, ніж коли перекладати це на чужі плечі.
Про це в ефірі «5 каналу» заявив митрополит Київський, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Блаженніший Святослав (Шевчук), повідомляє аналітичний відділ мовника.
«Очевидно, людина хоче бачити зміни вже і сьогодні, а ще краще чиїмось коштом, не коштом власного зусилля. Але якщо ми говоримо про зріле громадянське суспільство, зрілих громадян, то ми повинні зрозуміти, що всі можуть відбутися завдяки нашій особистій участі і причетності до цих змін. Ми дуже легко вимагаємо від когось, щоби хтось щось змінив, або сам змінився, але ми часом дуже важко вимагаємо щось від себе і не дуже самі хочемо мінятися. Зокрема, коли ми говоримо про вимоги негайних суспільних змін, з одного боку, справді, вони є легітимні, тому що реформи, яких потребує наша держава, необхідно негайно починати, але реформи не робляться в один день. Той початок потрібно зробити сьогодні, але оновити суспільство ми повинні всі разом і на це треба терпіння і неустанна праця», – зазначив Святослав.
«Сьогодні вибір стоїть не тільки перед державними мужами, а перед кожним з нас. Ми можемо і повинні реформувати і змінити нашу державу, але зміни повинні почати від самих себе. І тоді, справді цей громадянський, посполитий рух за оновлення нашого суспільства, він буде не частковий, не фрагментарний, але всеохоплюючий. І тут нам треба набратися терпеливості і особистої відповідальності», – наголосив Блаженніший.
«Вкласти в якісь часові рамки те, що ми сьогодні називаємо часовими змінами – це досить важке запитання. Але я би на нього відповів в такий спосіб: час залежить від інтенсивності та активності нашої праці. Якщо ми будемо перекладати на плечі інших те, що можемо і повинні зробити самі, то тоді той час буде дуже довгим. А якщо ми самі активно візьмемось до праці, тоді цей час може бути дуже коротким», – додав він.