Премію імені О.Кривенка "За поступ у журналістиці" отримав Мустафа Наєм
У Львові 14 травня в Українському католицькому університеті відбулося вручення премії пам’яті Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці». Оргкомітет премії вирішив «за діяльність у журналістиці, що відповідає високим професійним стандартам, за працю, спрямовану на забезпечення інформаційних потреб суспільства, за постійну актуальність та глибину своїх публікацій нагородити премією ім. О. Кривенка постійного автора одного з найпопулярніших українських Інтернет-сайтів «Українська Правда», а також телевізійного журналіста Мустафу Наєма».
Секретар Оргкомітету премії, депутат Львівської міської ради Андрій Білоус зазначив: "Премію отримує людина, яка увійшла в журналістику уже після смерті Олександра Кривенка. Цей факт говорить, що продовжується дух, що задав Кривенко в журналістиці. Цей настрій, атмосфера залишаються. З розмови із лауреатом я зрозумів, що він відчуває, чому важливо для тут присутніх, і багатьох, кого сьогодні тут нема, зберегти оце невловиме, що передав нам Сашко Кривенко".
Мустафа Наєм, після вручення премії сказав: "Я прийшов у журналістику у 2005 році. І чесно кажучи, тоді я не очікував, що через п’ять років буду отримувати премію. Буду відвертим, я йшов на цю роботу не тому, що розумів, що таке журналістика чи що таке політика, я просто йшов заробляти гроші. Мені не соромно це визнавати, бо потім те, що я роблю, сильно змінило моє життя. Зокрема, завдяки людям, які мені дали шанс працювати у журналістиці: у "Комерсанті", Олені Притулі, якій я дуже вдячний, і колегам, з якими я працюю зараз".
Також журналіст поділився міркуваннями про стан свободи, про яку традиційно говорять у межах вшанування пам’яті О.Кривенка.
"Ту свободу, яку ми отримали після 2004 року, ми не завойовували, вона була подарована нам владою. Якщо ми раніше боролися за свободу від влади, то зараз, як на мене, завдання є набагато складніше і важливіше, ніж п’ять років тому. Адже зараз боротися нема з чим. Будьмо чесними, факти цензури, які є зараз в Україні, мають зародковий характер, не можна говорити про тотальні темники, які були у 2003-2004 роках. Вони можуть бути, але поки що їх нема. Зараз треба правильно використати ту свободу, яку ми маємо. – сказав М.Наєм - Мені здається, ми були трохи розбалувані цією свободою. Ми не намагаємося пояснити людям, чому ми робимо свою роботу, зате дуже добре намагаємося показати, чому важлива наша робота. В Інтернеті є тисячі публікацій про те, як все погано у нашій журналістиці, і дуже мало публікацій, які пояснюють, що відбувається насправді. Я сподіваюся, що влада, яка прийшла, хороша вона чи погана, – немає значення, ударами чи пряниками, - не важливо, навчить нас пояснювати суспільству, що відбувається і куди ми йдемо. Це більш важливо, ніж боротися за свободу. Я готовий багато, чим пожертвувати зі своєї журналістської свободи, якщо буду знати, що ті люди, від яких ми будемо залежати завтра і післязавтра, навчаться боятися закону, боятися покарання за те, що вони роблять погано".