Президент Франції не хоче повного виключення Росії з Ради Європи
Разом з тим президенти Франції та України підтримують збереження санкцій проти Росії
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не хоче допустити повного виходу Росії з Ради Європи. Про це він сказав у Парижі на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у понеділок, 17 червня.
«Є питання санкцій щодо Росії, і тут Франція дотримується своєї лінії, що їх необхідно продовжувати, поки не будуть виконані умови. Але що стосується санкцій у Раді Європи, то насправді від цих санкцій страждає не російська держава, а громадяни Росії. Тому що приналежність РФ до Ради Європи означає приналежність до юрисдикційного простору, це означає можливість подавати позови проти російської держави. І якщо Росія буде виключена з Ради Європи, все це стане неможливим», – сказав Макрон, якого процитувала «Європейська правда».
«Саме тому із головуванням Фінляндії ми почали процес консультацій, для того, щоб повернути Росію… Ми хочемо уникнути повного виходу Росії із Ради Європи, тому що ми вважаємо, що це буде шкодити насамперед інтересам громадян Росії, ми хочемо забезпечити їхню можливість відстоювати свої права», – додав французький президент.
У свою чергу президент України Володимир Зеленський вважає, що у Парламентської асамблеї Ради Європи немає підстав для повернення російської делегації.
«Ми розмовляли про це з паном Макроном. Росія поки що не виконала нічого, що повинна була виконати. На мою думку, ми не можемо говорити про зняття санкцій, поки Україна не повернула повністю наш суверенітет. І санкції захищають суверенітет України», – сказав Зеленський за підсумками зустрічі з Макроном, якого процитувала «Європейська правда».
Як відомо, російську делегацію виключили з ПАРЄ – одного з головних консультативних органів РЄ – у квітні 2014 року через її агресію проти України.
На початку червня 2019 року регламентний комітет ПАРЄ схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може призвести до повернення російської делегації у ПАРЄ.
Асамблея розгляне затверджений комітетом проект резолюції наприкінці червня.
Раніше українські правозахисники застерегли від схвалення цієї резолюції та безумовного повернення російської делегації до ПАРЄ, оскільки Росія повністю нехтує вимогами організації.