Президент Польщі пообіцяв підписати закон про заборону «пропаганди бандеризму»

СвітЯрослав Іваночко, 6 лютого 20183
Президент Польщі пообіцяв підписати закон про заборону «пропаганди бандеризму»
фото Reuters
Анджей Дуда

Анджей Дуда, президент Польщі, заявив про те, що підпише зміни до закону про Інститут національної пам’яті та скерує документ до Конституційного суду. Про це у вівторок, 6 лютого, інформує польський телеканал TVN24.

Нагадаємо, Сейм Польщі 26 січня 2018 році прийняв зміни до закону про ІНП. Новий закон передбачає штраф та кримінальну відповідальність за публічне звинувачення польського народу та держави у злочинах третього рейху або інші злочини проти людства та миру, а також воєнні злочини. Відтепер у Польщі за це каратимуть штрафом або ув’язненням до трьох років.

Також закон передбачає відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення злочинів українських націоналістів та українських формувань, які співпрацювали з третім рейхом.

У законі також конкретизовано за що саме каратимуть порушників. «Дії, вчинені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, що передбачають застосування насильства, терору або інших форм порушення прав людини проти окремих осіб або груп людей», - йдеться у законі.

Зміни запроваджують суворе покарання за вживання словосполучення «польські табори смерті»

Прийняття цього закону спричинило кризу у стосунках Польщі з Україною та Ізраїлем. Так, Верховна Рада України на засіданні 6 лютого засудила нововведення закону про ІНП у Польщі і закликала Анджея Дуду не підписувати його.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук