Президент у зверненні до нації назвав основні переваги закону про реінтеграцію Донбасу

Порошенко: Прийнятий Верховною Радою законопроект проголошує ключовим мирний, політико-дипломатичний шлях реінтеграції Донбасу

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до українців перерахував основні переваги прийнятого Верховною Радою закону про відновлення державного суверенітету в Донецькій і Луганській областях. За словами президента, прийнятий Радою законопроект про відновлення державного суверенітету на Донбасі проголошує ключовим мирний, політико-дипломатичний шлях, а також підсилює позицію України в питанні можливої миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Закон хоч і регламентує детально військовий аспект нашої боротьби, ключовим проголошує мирний, політико-дипломатичний шлях. Закон посилить нашу позицію в боротьбі за звільнення заручників і в питанні можливого розміщення миротворців ООН на Донбасі», - йдеться у зверненні.

Голова дерджави додав, що закон приводить правове поле у відповідність з реальним станом справ, території ОРДЛО законодавчо проголошуються тимчасово окупованими російськими окупаційними військами. Росію ж Україна кваліфікує як країну-агресора, фіксуючи право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

«Це ще більше зміцнює правову базу для застосування Збройних Сил, розширює їхні спроможності в регіоні. Це посилює аргументи на користь надання Україні оборонної зброї», - заявив Петро Порошенко.

Також президент наголосив, що можливість виконання закону по «особливий статус» ОРДЛО обумовлена низкою вимог до РФ. «Можливість виконання закону жорстко обумовлена низкою вимог до Росії як агресора і окупанта, і до її маріонеткових режимів. В першу чергу - вимогою про виведення російських військ, незаконних збройних формувань, виведення військової техніки з території України, і нормою про відповідність політичних процесів стандартам ОБСЄ», - заявив президент.

Як відомо, у п'ятницю, 6 жовтня, Верховна Рада у першому читанні проголосувала за президентський законопроект №7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях».

Також нардепи прийняли за основу і в цілому внесений президентом законопроект №7164, яким на рік продовжується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Цей законопроект вже підписав спікер Андрій Парубй та направив його на підпис президентові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук