Президента дезінформують про противників євроінтеграції України, - Порошенко
Коментуючи заяву Президента Віктора Януковича щодо можливої паузи у процесі європейської інтеграції, Петро Порошенко зазначив, що президента просто не правильно інформують, щодо того, що в Європейському Союзі є певні міфічні країни, які чинять опір європейській інтеграції України.
Про таке голова Ради НБУ, екс-міністрзакордонних справ заявив в ефірі «5 каналу».
«Якщо рік тому, два роки тому ми говорили про європейську втому від розширення, бо мешканці Франції, Італії ненавиділи приїжджих нових мігрантів – болгар, румунів та інших – і категорично не допускали можливості тої чи іншої форми асоціації і подальшого розширення. Сьогодні ситуація є абсолютно іншою, бо угода про асоціацію є взаємовигідною позицією, коли відкриваються ринки Європейського Союзу для українських виробників, а ринки України - для європейців», – заявив екс-міністр закордонних справ.
«Мені здається, що президента просто не правильно інформують, що до того, що в Європейському Союзі є певні міфічні країни, які чинять опір європейській інтеграції України. Треба дивитися чіткі документи – є заява Європарламенту, яка відкриває двері і надала повноваження Єврокомісії на підписання угоди про асоціацію. Є два абсолютно довершених документа, стоять підписи про завершення технічних переговорів і щодо поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, і щодо завершення офіційного тексту щодо угоди про асоціацію», – зазначив Порошенко.
За його словами, не можна не скористатися самітом, який має відбутися 19 грудня, де Президент України і Президент Європейського Союзу Герман ван Ромпей, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу мають підписати угоду про асоціацію України і запустити процес ратифікації.
«Це не кінець роботи, це тільки початок важкої роботи адаптації українського законодавства, створення європейських умов», – зазначив Порошенко.
На його думку, такої унікальної можливості в України ще довго не буде, бо в наступному році Європа житиме «своїми внутрішніми проблемами, внутрішньою кризою, внутрішніми виборами, зміною керівництва і переконанням нових політиків в необхідності співпраці з Україною».