Прихильники від’єднання Винників готуються перекрити дві траси біля Львова

Бажаючих взяти участь в акції протесту шукають через соцмережі

Прихильники утворення окремої Винниківської ОТГ готуються до перекриття доріг 1 червня

Мешканці деяких прильвівських населених пунктів готуються у понеділок, 1 червня, перекривати основні траси навколо Львова, протестуючи проти затвердженого урядом складу Львівської ОТГ, яка об'єднала загалом 18 міст і сіл. Зокрема, такі заклики поширюють у винниківських спільнотах у соцмережах.

«На зустрічі з представниками інших громад було домовлено перекрити основні транспортні сполучення навколо Львова поблизу наших населених пунктів. Отож завтра, у понеділок, о 11:00 починаємо перекривати дві точки. Прошу максимально мобілізуватись», – повідомлення такого змісту з’явилося у неділю, 31 травня, в одній із локальних груп у месенджері Viber.

Cкріншот з допису організаторів акції у Viber

Відповідно до цього повідомлення, учасники акції планують перекрити дві траси – дорогу Львів-Тернопіль поблизу відпочинкового комплексу «Пальміра Резорт» у селі Підберізці та кільцеву дорогу Львова біля села Волиця. Учасники акції планують безперервно ходити пішохідними переходами групами по 50-100 людей, блокуючи таким чином рух транспорту.

Покарання за спроби блокування транспортного сполучення передбачене ст. 279 КК України (від штрафу до реального позбавлення волі), однак на практиці майже не застосовується. Як правило, такі акції проходять під наглядом поліції і кожні 5-10 хв протестувальники звільняють пішохідний перехід, щоб міг проїхати транспорт, який встиг за цей час накопичитись.

Водночас не всі мешканці Винників та прильвівських сіл підтримують заклики організаторів, однак коментарі незгодних з групи видаляють. Зокрема, у цій же спільноті з’явився допис, що акції протесту не підтримує керівництво сільської ради Лисиничів.

Cкріншот переписки щодо перекриття доріг

Як відомо, 27 травня уряд затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області, відповідно до якого Львівська ОТГ передбачена у складі 18 населених пунктів, окрім Львова, туди увійшли Винники, Дубляни, Брюховичі і ще 14 сіл.

Раніше прихильники утворення окремої Брюховицької ОТГ скеровували свої звернення до уряду та влаштовували пікети з перекриттям траси, вимагаючи дозволити від’єднання Брюховичів від Львова. Прихильники від’єднання Винників також виїжджали на акції протесту до Києва. Однак такі ініціативи не були підтримані урядом.

Нагадаємо, що і Винники, і Брюховичі адміністративно входять до складу Львівської міськради уже понад 60 років, зберігаючи при цьому власне самоврядування. Значна частина витрат на утримання і розвиток цих населених пунктів фінансується з міського бюджету Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук