Профспілка шахтарів візьме участь у розробці програми реформування вугільної галузі, – АП
До теми
- Шахтарі перекрили Хрещатик біля Міненерговугілля ZAXID.NET
- Яценюк доручив Демчишину внести на розгляд уряду програму реформування вугільної галузі ZAXID.NET
- Шахтарі вимагають відставки Демчишина і скликання РНБО ZAXID.NET
- Дії шахтарів під Адміністрацією президента – це провокація, – Каплін ZAXID.NET
Профспілка шахтарів візьме участь у розробленні програми реформування вугільної промисловості. Про це заявив перший заступник голови Адміністрації президента України (АПУ) Віталій Ковальчук.
«Перший заступник голови АПУ Віталій Ковальчук 22 квітня зустрівся з представниками шахтарських профспілок, які мітингували біля будівлі АПУ. Сторони обговорили підходи щодо підтримки та реформування вугільної промисловості, після чого шахтарі передали Віталію Ковальчуку звернення до президента України», – йдеться в повідомленні прес-службу глави держави в середу, 22 квітня.
У повідомленні також зазначено, що шахтарі просять президента розглянути кризову, на їхню думку, ситуацію в галузі, а також спонукати уряд до дій, що забезпечать сталу роботу вугільних підприємств усіх форм власності, погашення боргів за спожиту вугільну продукцію, електроенергію та зарплати, відновлення соціальних гарантій для працівників та пенсіонерів вугільної промисловості.
«Шахтарі також пропонують ініціювати спеціальне засідання РНБО, присвячене ситуації в паливно-енергетичному комплексі», – зазначено в повідомленні.
Ковальчук нагадав, що шахтарям у 2015 році додатково вже було виділено 400 млн грн на погашення заборгованості, зокрема і зарплат. Він також зазначив, що профільне міністерство готує програму реформування вугільної промисловості.
На зустрічі також був перший заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Ігор Мартиненков.
Як повідомлялося, в середу вранці приблизно тисяча шахтарів із західних і східних регіонів України мітингували біля Адміністрації президента і Верховної Ради, потім перейшли до будівлі Кабінету міністрів. Пізніше делегація у складі восьми представників шахтарів вирушила на переговори до Кабміну.
Однак на цьому протест шахтарів не закінчився, гірники вирушили на центральну вулицю Києва Хрещатик і перекрили там дорогу біля будівлі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.