Програму із зарубіжної літератури для школярів удосконалили

Літературна програма

Головні новини за 17 серпняНовини Львова, 17 серпня 2012, 22:26 1929 0

"Маленький принц" повертається. Міністерство освіти допрацювало програму шкільного курсу світової літератури. Учням залишили твори класиків. Школярам 5, 6 та 7 класів додали авторів сучасної літератури.

Натомість, програми, яку міністерство презентувало у квітні, забрали твори, які не підходили дітям за віком, чи були переобтяжені зайвими пригодами.

Вчитель світової літератури Ірина Мегедь чи не перша, яка дізналась про квітневі нововведення міністерства.

Відтак, вчителі об’єдналися і домоглися від Міністерства не вводити змін. З програми 8 та 9 класів прибрали "Алхіміка" Пауло Коельо, "Пісню бродячої собаки" Сергія Єсєніна. Повернули Вергілія "Енеїду", Сервантеса "Дон Кіхота" та "Героя нашого часу" Лєрмонтова.

Діти п’ятих класів вперше у шкільній програмі ознайомляться з твором Рональда Дала "Чарлі та шоколадна фабрика", «Комета прилітає», «Капелюх чарівника» чи «Зима чарівника» Туве Янсона оберуть для читання на вибір.

У програмі шостого класу вивчатимуть моральні цінності у творах Астрід Ліндґрен «Брати Лев’яче серце» та «Міо, мій Міо». Ставлення до життя, смерті, віри і людей діти вивчатимуть у творі Еріка Емануеля Шмітта "Оскар і Рожева Пані".

У програмі для сьомого класу дітям запропонували до читання Айзека Азімова "Фах", Корнелія Функе "Чорнильне серце" та інших.

Вчитель світової літератури не проти таких реформ, проте переживає, що не всі діти прочитають запропоновані книги.

Коли видадуть нові підручники зі світової літератури, невідомо. Ймовірно, дітям доведеться брати книжки у бібліотеках. Семикласниця Анна-Марія не боїться, що під час навчального року доведеться багато часу просидіти у бібліотеці. Дівчина любить детективи. За літо перечитує близько десяти книг.

Бібліотекарі теж на відсутність дітей влітку не нарікають.

Як пояснили вчителі світової літератури, нова програма повністю пов’язана із віковими особливостями дітей та допоможе їм краще зрозуміти як збудований світ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук