Прокуратура Києва порушила п’яту справу щодо захисників мови
Прокуратура Києва розслідує кримінальну справу за фактом подій, що відбулися 5 червня під час мітингу біля Верховної Ради та Кабінету міністрів. Про це повідомляє 9 липня відділ зв’язків із засобами масової інформації столичної прокуратури.
"Кримінальну справу порушено за результатами розгляду заяв, які надійшли від військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, щодо нанесення їм тілесних ушкоджень при виконанні службових обов’язків із забезпечення охорони громадського порядку під час проведення акції протесту", - пояснює відомство.
Тоді під час мітингу на перетині вулиць Грушевського та Садової "учасники акції зірвали шоломи військовослужбовцям, пошкодили їхній формений одяг, відібрали спеціальне спорядження та завдали тілесних ушкоджень", зазначає прокуратура.
Справу порушено за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України - погроза або насильство щодо працівників правоохоронного органу.
Нагадаємо, раніше прокуратура Києва порушила 4 кримінальні справи за фактами подій, які сталися 4 липня біля "Українського Дому", а саме щодо чинення опору співробітникам міліції та нанесення їм тілесних ушкоджень під час виконання службових обов’язків.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, і просить відхилити голос від його імені.
Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".