Прокуратура Волині перевірить умови утримування нелегалів у міграційному таборі поблизу Луцька

Прокуратура Волині  проводить перевірку колективного звернення іноземців, котрі утримуються у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ) в селі Журавичі поблизу Луцька, повідомляє прес-служба відомства.  

У зверненні, яке надішло до обласної прокуратури 16 квітня 2015 року, нелегали скаржаться на погані умови утримання у ПТПІ, зокрема на брак їжі. У Державнй міграційній службі, натомість, переконують, що причин хвилюватись за іноземців у таборі в Журавчиах немає: іїх годують згідно з міжанордними нормами.

«16 квітня нелегали, що утримуються у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у Журавичах поблизу Луцька, відмовилися від прийому їжі на знак протесту проти часткового зменшення норм споживання окремих категорій продуктів харчування, яке передбачено, введеною в дію з 08 квітня 2015 року постановою Кабміну України», - повідомляють у прес-службі прокуратури Волинської області.

У відомстві зазначають, що під час особистих зустрічей з іноземцями прокурори звернули увагу на їхні вимоги, а також вирішили підняти питання щодо врахування при організації харчування у таборі у Журавичах національних та релігійних традицій утримуваних людей, скорочення терміну перебування нелегалів та покращення медичного забезпечення.

Для цього прокуратура Волині залучила відповідні органи контролю та підготувала лист до Державної міграційної служби України.

У прес-службі ДМС України ZAXID.NET повідомили, що станом на сьогодні, іноземці у пункті тимчасового перебування у Журавичах вже знайшли спільну мову з керівництвом закладу і почали приймати їжу.

«Їм все пояснили, непорозуміння вичерпано. Окрім того, немає причин вважати, що хтось намагається обмежувати нелегалів у продуктах харчування чи інших умовах. Все якраз навпаки: постанова Кабміну №144 від 8 квітня 2015 року «Про затвердження норм харчування іноземців та осіб без громадянства, що розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, пунктах тимчасового розміщення біженців Державної міграційної служби» базується на рекомендація Міжнародної організації з міграції, і відповідає нормам, якими керуються всі подібні служби у світі», - пояснив прес-секретар ДМС України Сергій Гунько.

У прокуратурі Волинської області також повідомили, що у відомстві Ківерцівського району відкрито кримінальне провадження  за фактом недбалого ставлення працівників охорони пункту тимчасового перебування іноземців у Журавичах  до виконання своїх службових обов’язків, що спричинило самовільне залишення пункту шістьма іноземцями - громадянами В'єтнаму.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі  Волинської області, громадяни В’єтнаму здійснили спробу втечі з ПТПІ  13 квітня, а вже 14 квітня іноземців повернули до табору у Журавичах. У відомстві також переконують, що причиною втечі нелегалів стали особисті мотиви, а не умови утримання у таборі.

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 квітня у таборі для іноземців та осіб без громадянства у селищі міського типу Журавичі на Волині нелегали, яких утримують у пункті тимчасового перебування відмовились від їжі. Таким чином люди вирішили привернути увагу керівництва закладу до поганих умов утримання у ПТПІ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук