Прозора місцева рада
Як зробити бюджетний процес зрозумілим для всіх
Інші блоги автора
Показати як працюють кошти місцевого бюджету, де, хто і скільки отримає фінансового ресурсу в Україні завжди було справою окремих ентузіастів. Проте, для Львівської обласної ради VII скликання, це вже стало нормою.
Як це працює
Розподіл «великих» за обсягом цифр бюджету дуже добре працює в презентаціях, які кожна місцева рада може застосувати, обравши нескладну цифрову модель від центру політичних студій та аналітики «Ейдос».
Хто може отримати?
Проте інтерактивний матеріал не дає кінцевої відповіді на два важливі запитання. Перше: як і хто може скористатися ресурсом, «зашитим» у бюджетні програми місцевої ради.
Для уніфікації процесу Львівська обласна рада пішла шляхом, ухваливши рішення №272 від 25.10.2016 року, яке передбачало однакові вимоги до всіх виконавців обласних програм. Як це вдалося? За лінком нижче презентації по всіх діючих бюджетних програмах Львівської облради. Там кожен може знайти відповіді на запитання: на що скеровуються кошти обласного бюджету та хто і як ними може скористатися.
Хто ж все-таки отримує кошти за обласними програмами?
Або хто користається таки ресурсом на розвиток? Хто ці щасливці? На це ми також даємо розгорнуту відповідь у вигляді мапи з позначками по кожній з обласних програм.
Отже почнемо з доріг, або як поділено 172 млн грн.
Хто є переможцем обласного Конкурсу мікропроектів – 542 об'єкти соціальної інфраструктури, які будуть відновлені цього року.
Інтерактивна карта об’єктів-переможців обласного Конкурсу мікропроектів 2017
Де буде встановлено спортивні і тренажерні майданчики? Програма «Спортивний майданчик»
Хто цікавиться візуалізацією не тільки бюджетного процесу – вам сюди. Окрім цього вашій увазі карта всіх комунальних закладів Львівської обласної ради. Ось так, крок за кроком, намагаємося зробити процес якомога простішим і зрозумілим...
Далі буде…
Проте робота скерована на візуалізацію всього, що стосується обласного бюджету, ще далеко не є завершеною. Попереду ще багато цікавого з уніфікації звітів за обласними програмами, величезний пласт по візуалізації енергоспоживання et cetera.
Проте, разом ми йдемо цим шляхом
P.S. Мене часто запитують, це, мовляв всього лиш результати, а ділите це все ви непрозоро, кулуарно і т. д. Відповідь дуже проста (!) – рішення про те, на яких умовах, скільки і кому ухвалюється у сесійній залі Львівської обласної ради. Так, вже збудовано українське законодавство, що це прерогатива депутатів обраних на місцевих виборах - в межах поля законів і підзаконних актів ухвалювати відповідні рішення. І ми це робимо, збираючись щодватижні в сесійному режимі, перед тим напрацьовуємо всі проекти рішень спільно з розпорядниками коштів у депутатських комісіях. І поки що, іншої кращої системи український законодавець не винайшов.
Тому нам своє робити, а громаді оцінювати на майбутніх елекціях.